Kā pasargāt savu dārzu no kaitēm, novācot augu atliekas
Dārzkopības gados esmu iemācījusies atpazīt kaitīgus augus. Ja uz lapām vai kātiem ir plankumi, aplikums vai kas neparasts, es šādas galotnes nelieku kompostā. Es tos savācu atsevišķi un vai nu sadedzinu (ja mūsu ciemā tas ir atļauts), vai aproku prom no dobēm.
Lai noteikti neitralizētu augu atliekas, es tās apstrādāju. Es atšķaidīju vara sulfātu – 100 gramus uz spaini ūdens – un izsmidzinu. Vai arī es lietoju īpašus preparātus. Pēc šādas apstrādes pat ne tās veselīgākās galotnes var droši kompostēt.
Kā augu atliekas uzlabo dārzeņu dārzu
Gadu gaitā esmu iemācījusies vienu svarīgu lietu: visam, kas aug uz dobes, ir jāatgriežas uz tās. Tas ir kā dabas barības vielu cikls. Kad mēs atgriežam augsnē pārstrādātās augu atliekas, mēs to bagātinām.
Savā īpašumā es to daru jau apmēram piecus gadus. Un ziniet ko? Augsne ir daudz labāka. Ir palielinājusies raža, un es gandrīz esmu pārstājusi lietot pirktos mēslošanas līdzekļus.
Es arī pamanīju, ka tur, kur es mulčēju dobes ar augu atliekām, zeme vienmēr ir mitra. Pat sausās vasarās man ir retāk jālaista. Un zem mulčas slāņa nokļūst visādi noderīgi kukaiņi- tārpi, dažādi kukaiņi. Tie irdina augsni un apēd kaitēkļus.
Lasi vēl: Lietas, kuras nevar nodot no rokas rokā
Ceru, ka mans padoms jums noderēs jūsu mājsaimniecībā.
Tevi noteikti interesēs
- Kā pagatavot ļoti sulīgas un aromātiskas kotletes: drauga mamma iedeva foršu receptiby Laura Blūma
- Jānis Šipkēvics intervijā atklāti paziņo, kādas šobrīd ir viņa attiecības ar viņa trīs bērnu mammāmby Laura Blūma
- Es vairs nevalkāju ”humpalu” drēbes no lietoto apģērbu veikaliem. Visu bez vilcināšanās izmetu – tūlīt izskaidrošu, kādēļby Sandra Ločmele