Zied pilnos podos, lai gan agrāk man tās nepatika: 5 efektīvi noteikumi pelargoniju audzēšanā

 

4. Nepārlej ūdeni

„Man visās glāzītēs nav drenāžas caurumu – es tā jau daudzus gadus laistu, pieradu, bet tev iesaku izdurt caurumiņus ar karstu naglu – tad tiešām nevar pārlaist,” – piebilda pārdevēja.

Godīgi sakot, ļoti daudzi stādi šādās izstādēs vienmēr tiek pārdoti tieši glāzītēs bez drenāžas caurumiem, un tas ir saprotams – tā ir daudz vieglāk laistīt augus, ja tu proti to darīt: ūdens neizplūst, un līdz ar to glāzītes var turēt jebkurā vietā.

Bet jaunpienācējiem labāk darīt kā es: atgriežoties mājās, pirmajā vietā izdaru vairākus drenāžas caurumus apakšā. Ja glāzītē ir pareizs augsnes sastāvs, un sakņu sistēma ir pietiekami liela, tad pārlaist šādu augu būs grūti, un līdz ar to arī tā bojāejas risks ir minimāls.

„Es pieradu laistīt savas tā: skatos uz glāzīti pēc laistīšanas – augsne tumša, paskatos uz to pēc 5 dienām – augsne pavisam gaiša, tad arī laistu,” – labs noteikums, kas palīdz neizlaist gandrīz jebkurus augus, kas pieļauj pilnīgas augsnes koma izžūšanu.

Pelargonijas nevajadzētu pāržāvēt, bet starp „pārlaistīju” un „pāržāvēju” pelargonijām vairāk patiks otrais variants. Kāds iesaka gaidīt, līdz augsnes komats izžūst līdz pusītei no podiņa – tas arī ir pieļaujams, ja augsne ir pareizi izvēlēta.

5. Baro ar gardām mēslojumiem un apgriez

Pelargonijas mīl apgriešanu. Nav nekādu sarežģītu shēmu – atstāj katram dzinuma stumbra 3-5 cm garu pamatni, pārējo nogriež. To arī var sakņot – pelargoniju kļūs vēl vairāk.

Kā arī visiem telpaugstiem ziedošiem augiem, pelargonijām ir nepieciešama aktīva mēslošana. Un to var darīt visu gadu (ja ir papildu apgaismojums un temperatūra nenokrīt pārāk zema): tās ir izsalkušas.

Pelargonijām nav nepieciešami īpaši sastāvi, pietiek ar universāliem mēslošanas līdzekļiem. Pēc iegādes es sāku tās barot ar „Aminocimus” 4 spēka mēslojumu istabas augiem: pilnīgi organisks sastāvs, ekonomisks patēriņš (tikai 1 ml uz 1 litru ūdens, tāpēc viena pudele pietiek uz 250 litriem darba šķīduma), un tas ir piemērots visiem augiem.

Tā sastāvā ir aminoskābes un visi makro- un mikroelementi. Tas maksā pavisam lēti (pat lētāk nekā viena pelargonijas stāda), bet, kā redzat, tas palīdz: divus mēnešus es laistīju savas pelargonijas ar Aminocimus piedevu, un tagad tās visas ir ziedošas.

Cilvēkiem jāieklausās.

Jāatdzīst, es pat nedaudz pārsteidzos: ievērot visus 5 noteikumus izrādījās pavisam vienkārši, un rezultāts bija redzams uzreiz. Un tas, lai gan es vispār nemīlu ziedošus augus un aizraujos tikai ar dekoratīvajiem lapu augiem.

Lasi vēl: Tautas ticējumi 1. maijam: kam šajā dienā mājās atlidos laime, bet kam nāksies liet asaras līdz pat Vasarsvētkiem

Tagad katru rītu skatos uz šīm pelargonijām un domāju: varbūt vajadzēja paņemt vairāk stādu?
Vasarā plānoju tās visas iznest uz terases vai verandas, bet rudenī ņemt spraudeņus un atkal audzēt mājās: pie tāda aprūpes veida tās ziedēs arī ziemā — tā teica pārdevēja. Un tagad es nevaru viņai neticēt.