Papildu padomi krāšņai ģerānijas ziedēšanai
Protams, papildus mēslošanai ar peroksīdu, ir vērts arī: Pārstādiet pelargonijas svaigā augsnē, ja tās aug vienā podā vairāk nekā divus gadus. Saīsiniet pa ziemu izaugušos dzinumus, lai krūms kļūtu krāšņāks. Novietojiet gaišā vietā, jo saules gaisma ir galvenais pavasara augšanas dzinējspēks.
Lasi vēl: 2025. gada februārī veiksmē peldēs 4 zvaigžņu zīmes: kurām zvaigznes sarūpējušas patīkamus pārsteigumus
Ticiet vai pārbaudiet, ka, pateicoties šai vienkāršajai kopšanai, ģerānija atdzīvosies, tiks pārklāta ar sulīgām lapām un drīz vienkārši eksplodēs ar košiem ziediem.
Pavasara atzarošana
Martā vai aprīļa sākumā apgriez garos, izstīdzējušos dzinumus, atstājot apmēram 10–15 cm garus stublājus. Noņem vecos un nokaltušos zarus, lai veicinātu jaunu dzinumu augšanu un kuplāku formu.
Pārstādīšana un augsnes izvēle
Ja ģerānijas ziemojušas podos, pavasarī tās var pārstādīt jaunā, barības vielām bagātā augsnē. Izvēlies vieglu, labi drenētu substrātu (der kūdras, smilšu un dārza augsnes maisījums). Ja audzē podos, izvēlies traukus ar drenāžas caurumiem.
Pareiza laistīšana
Laisti mēreni, kad augsnes virskārta kļūst sausa. Nepārlaisti – ģerānijas nepanes pastāvīgi mitru augsni, jo tas var veicināt sakņu puvi.
Mēslošana
Sāc mēslošanu pavasarī, kad parādās pirmie jaunie dzinumi. Izmanto līdzsvarotu mēslojumu ar slāpekli (N), fosforu (P) un kāliju (K), bet ziedēšanas laikā dod priekšroku fosfora un kālija bagātam mēslojumam. Mēslo reizi divās nedēļās līdz rudens sākumam.