Zviedru māksliniece metro stacijās izvieto sieviešu zīmējumus ar asiņainām kājstarpēm – iemesls pārsteidz.

Kāda zviedru māksliniece Stokholmas metro stacijās ir izvietojusi savus zīmējumus, kur attēlotas sievietes ar asiņainām kājstarpēm. Viņas paskaidrojums savai rīcībai liek aizdomāties. 

Liv Strömquist – 39 gadus veca zviedru māksliniece, kas izvietoja savus zīmējumus, kur attēlotas sievietes ar asiņainām kājstarpēm, 90 (no 100) dažādās Stokholmas metro stacijās, skaidro, kāds bija viņas mērķis. Māksliniece ar saviem mākslas darbiem, kuros attēlotas sievietes menstruāciju laikā, vēlējās uzsākt diskusiju par tēmu, kas vēl aizvien 2017.gadā ir tabu, lai gan tā, viņasprāt, nevajadzētu būt.

Viņas melnbaltie zīmējumi un ar sarkanu krāsu iezīmētie pleķi, ir izraisījuši plašas diskusijas. Sociālajā tīklā Twitter cilvēki dalās divās grupās. Ir vieni, kas slavē mākslinieces uzdrīkstēšanos paust savu viedokli un aizskart šo tabu jautājumu, taču otri – nosoda mākslinieci, norādot, ka nevēlas redzēt ķermeņa izdalījumu atainojumu publiskā vietā.

“Sverige radio” intervijā māksliniece nesniedza komentārus par plašo diskusiju, kuru izraisījuši viņas mākslas darbi. “Es vēl līdz šim neesmu komentējusi situāciju, jo es uzskatu, ka man nevajadzētu spriest par savu mākslu.”, paskaidro māksliniece.

Piebildīsim, ka Stokholmas metro pasaulē tiek uzskatīts par 68 jūdžu garu mākslas galeriju, jo ikvienā metro stacijā ir apskatāmi brīvprātīgi izvietoti mākslas darbi.

Lasi vēl: Tēvs pārveido mazā dēla zīmējumus par reāliem foto: neticami smieklīgs rezultāts!

Avots: dailymail.co.uk


 

Līdzīgi raksti

  • loading...
  • Leave a Reply

    Your email address will not be published.

    Pilnvērtīgai lapas darbībai tiek izmantotas sīkdatnes (cookies), kas glabājas uz tavas ierīces. Vairāk par sīkdatnēm

    Kas ir sīkdatnes? Sīkdatne ir neliels teksta fails, ko tīmekļa vietne saglabā jūsu datorā vai mobilajā ierīcē, kad jūs atverat vietni. Tā vietnei palīdz atcerēties jūsu pieteikumvārdu un/vai iestatījumus (piemēram, valodu, fontu izmēru u.c. attēlošanas iestatījumus), ar kādiem esat izvēlējies vietni skatīt, lai katru reizi jums tie nebūtu jānorāda no jauna.

    Close