Latvijas banka nāk klajā ar ĻOTI bēdīgu informāciju par MŪSU nākotnes pensijām – tās varētu veidot vien niecīgu daļu no mūsu algas

“Ja šobrīd, salīdzinot algu pirms nodokļu nomaksas, saņemamā pensija ir apmēram 40%. Ja cilvēks saņem bruto algu 1000 eiro, pensijā viņš var sagaidīt apmēram 400 eiro. (..) Nākotnē šis pensijas relatīvais apjoms būs daudz zemāks,” intervijā Latvijas Radio sacīja Latvijas Bankas Monetārās politikas pārvaldes vadītājs Uldis Rutkaste.
Līdz ar sabiedrības novecošanos un citiem faktoriem pensiju apjoms attiecībā pret vidējo algu valstī nākotnē saruks, un 2050.-2060. gadā varētu noslīdēt līdz 24%. Par to ziņo Latvijas sabiedrisko mediju portāls lsm.lv
Viņš norādīja, ka šāda perspektīva var radīt sociālo spriedzi sabiedrībā un tad nāksies saskarties ar protesta balsojumiem.

Skaidrojot pensijas apmēra mazināšanos pret algām, ekonomists sacīja – nodarbināto cilvēku skaits pret pensionāriem samazinās. Pašlaik ir 37% pensionāru attiecībā pret darbaspējīgā vecuma iedzīvotājiem, bet 2060. gadā tie varētu būt 67%.

Turklāt, tā kā cilvēki dzīvo ilgāk, pensijā tiek pavadīts vairāk laika. Tāpēc nākotnē noteikti būs jādomā par pensijas vecuma palielināšanu. Latvijā gan tuvākajos gados neesot aktuāls jautājums par pensionēšanās vecuma sasaisti ar mūža ilguma pieaugumu.

Pensionēšanās vecuma palielināšanai gan ļoti būtisks ir sabiedrības veselības stāvoklis.

Tāpēc, lai nākotnē varētu atrisināt pensiju jautājumu, jau šobrīd pastiprināti jārisina veselības aprūpes problēmas.

Vēl viena būtiska lieta ir sociālās apdrošināšanas iemaksas, jo pašlaik daļa strādājošo maksā pilnu, bet citi samazinātu likmi. Arī ēnu ekonomikas mazināšana ir būtiska pensiju problēmu risināšanā.

Lasi arī: Latvijā drīzumā varētu liegt pirkt skaidrā naudā nekustamo īpašumu! Arī automašīnu pirkumiem noteiks limitu

Eksperts gan uzskata, ka

Latvijas pensiju sistēma nebūtu kardināli jāmaina, jo tā ir uzbūvēta pareizi.

Lai noskatītos pilnu video ar Latvijas bankas pārstāvja interviju, šķir otru lapu

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

COMMENTS

  • <cite class="fn">LV-Parastais</cite>

    Un, lai man tagad kāds pastāsta kā pēc gadiem 30 varēs izdzīvot ar pensiju kas aprēķināta no 500eur.
    Kārtējais genocīds pret savu tautu !

Pievienot komentāru