- Tie visi izraisa vēlmi pārdozēt – bieži vien, sākot ēst cukuru, treknu ēdienu vai lietot narkotikas, cilvēks nespēj apstāties, kamēr viņam nekļūst pavisam slikti.
- Laboratorijas dzīvniekiem, kuri padarīti atkarīgi no amfetamīna vai kokaīna, atkarību izraisošo vielu var vienkārši aizstāt ar cukuru – un otrādi.
- Medikamenti, ko lieto, lai cīnītos pret smēķēšanas, alkohola vai heroīna atkarību, izrādījušies efektīvi arī svara nomešanai, jo mazina arī cilvēku vēlmi pēc atkarību izraisošajiem ēdieniem.
- Ja cilvēks strauji pārtrauc lietot cukuru vai neveselīgus ēdienus, kad kļuvis no tiem atkarīgs, tas rada abstinences (tautā saukto “lomku”) simptomus – galvassāpes, nespēku, roku trīcēšanu, zobu klabēšanu, u.c. – līdzīgi kā ar narkotikām.
- Ēdiena atkarības simptomi atbilst oficiālajiem medicīniskajiem kritērijiem, kas ļauj definēt atkarību kā slimību.
- Daudzi cilvēki, kuri atbrīvojušies no alkohola, nikotīna vai smago narkotiku atkarības, vēlāk kļūst atkarīgi no cukura un neveselīgas pārtikas, un apstiprina, ka visu atkarību izraisītie slimīgie domāšanas procesi un citi simptomi ir identiski. Nevis līdzīgi, bet identiski.