Aoga, Filipīnu jūra
Aogas ciems ir izveidots vulkāna krātera vidienē. Par spīti tam, vietējiem iedzīvotājiem nav pamata uztraukumam, pēdējo reizi šis C klases aktivitātes vulkāns izvirda 1785. gadā.
Monemvāzija, Grieķija
375. gadā p.m.ē. spēcīgas zemestrīces rezultātā šī sala atdalījās no sauszemes. Tās iedzīvotāji izvēlējās dzīvot uz Monemvāzijas, tomēr, lai būtu ērti nokļūt kontinentālajā daļā, viņi savām vajadzībām uzbūvēja tiltu.
Fugtalas klosteris (Phugtal Gompa), Indija
Fugtalas klosteris ir viens no nomaļākajiem Ziemeļindijas klosteriem.
Isortoka, Grenlannde
Šajā ledus un sniega ieskautajā ciematā dzīvo vien 64 cilvēki. Inuīti jeb eskimosi pārtiek tikai no gaļas, jo šādos dabas apstākļos nav iespējams izaudzēt nekādus dārzeņus vai augus.
Gasadalura, Dānija
Šajā mierpilnajā ciemā ir tikai 16 iedzīvotāji, un tā krāšņie dabas skati pārējai pasaulei ir noslēpums. Cauri kalnam vijas tunelis, caur kuru ciema iedzīvotāji nokļūst blakus esošajā pilsētā.
Huakačina, Peru
Par spīti tam, ka šī ir viena no sausākajām vietām pasaulē, 96 Huakačinas iedzīvotāji iztiku pelna, izmantojot lielāko viņiem pieejamo resursu – smiltis.
Bandiagāras klints, Mali
Šis Rietumāfrikas ciems ir mājas Dogonas apvidus cilvēkiem, kuri savas mājvietas, svētnīcas un sabiedriskās ēkas uzbūvējuši no māla.
Undredāla, Norvēģija
Undredālā ir vairāk kazu nekā iedzīvotāju (attiecība ir aptuveni 1:5). Tas viss ir pilnīgi normāli, jo pilsētiņa ir slavena ar savu brūno kazas sieru un kazas gaļas sardelēm.
Lasi vēl: Atklāts ciemats, kur meitenes 12 gadu vecumā pilnīgi pārvēršas par zēniem; Kā tas var būt?
Furore, Itālija
Šis spilgti krāsotais Itālijas ciems atrodas paslēpts fjordos. Kad Furore tika iesaukts par “ciemu, kurš nepastāv”, tā mērs lika pārkrāsot visas ēkas spilgtās krāsās.
Sapa, Vjetnama
Ziemeļvjetnamas rīsu lauku ieskauts atrodas Sapa ciems, to katru gadu apciemo neskaitāms daudzums tūristu, kuri vēlas palūkoties uz neticamo ainavu, ko veido divi ciemam blakus esošie kalni.
Kūberpedija, Austrālija
Šie smilšu uzbērumi nebūt nav kurmju rakumi. Patiesībā zem tiem atrodas vesela pazemes pilsēta, kura palīdz iedzīvotājiem paglābties no neciešamās svelmes.
Ružona, Francija
Ružona ir kā radīta iespaidīgu fotoattēlu uzņemšanai. Ciematā aplūkojamas feodālās pils drupas, senatnīga baznīca un kapella.
Supai, ASV
Supai iedzīvotāji ir mazākā ASV indiāņu nācija un viņi dzīvo Lielā kanjona vidienē.
Tristandakunha (Tristan da Cunha), Svētās Helēnas sala, Atlantijas okeāna dienvidi
Ja meklē ciemu, kurš ir grūti sasniedzams, tad Tristandakunha ir īstais – lai tajā nokļūtu no sauszemes, turp ar laivu jābrauc sešas dienas. Ciemā mīt aptuveni 300 iedzīvotāji, kuri nodarbojas ar lopsaimniecību un zemkopību.
Uros peldošās salas, Titikakas ezers, Peru un Bolīvija
Peru un Bolīvijas pierobežā, Titikakas ezerā, atrodas 42 salas, kuras zināmas kā Uros peldošās salas. Uros salu iedzīvotāji uzturā lieto arī salas veidojošās niedres.
Monsanto, Portugāle
Monsanto iedzīvotāji ir uzcēluši savas mājas pie milzīga, 200 tonnas smaga granīta klintsbluķa. Dažu māju iedzīvotāji pat pamanījušies gigantiskos akmeņus izmantot kā mājokļa jumtu.
Avots: elitereaders.com