Vai jums kādreiz ir gadījies skatīties uz saviem stādiem un just, ka tie it kā neattīstās? It kā zaļi, it kā aug… Bet kaut kas tomēr nav kārtībā.
Kāts tievs, lapas vīstošas, un saknītes – kā plāna zirnekļa tīkla pavedieni. Un sirdī, jūs paši zināt, iezogas nemiers.
Arī es agrāk šādi mocījos. Līdz kādu dienu atklāju pavisam vienkāršu lietu. Ļoti vienkāršu. Bet, kā bieži gadās – jo vienkāršāka metode, jo spēcīgāks rezultāts.
Stādi – smalka lieta
Te pietiek ar vienu kļūdu pavasarī, un viss sezonas darbs būs vējā. Audzē, rūpējies, bet rezultātā – ne spēka, ne imunitātes. Un iestādīt zemē bail – pieķersies kāda kaite, un viss cerētais ražas sapnis var izkust kā dūmi.
Toreiz arī sāku meklēt. Ne jau vienkārši mēslojumu, bet tādu, kas uzreiz dotu pareizo startu. Lai augs jau no pirmajām nedēļām zinātu, kur augt, kā nostiprināties, un lai nekādas kaites tam nepielīp.
Izmēģināju visu ko. Gan veikalā pirktu, gan “vecmāmiņas receptes”. Līdz kādā pavasarī, pastaigājoties zem eglēm, atradu sūnas. Un te arī sākās pats interesantākais.
Sūnas – pārsteidzošs augs
Mums vajadzīgs nav pats sūnu augs, bet gan tas, kas slēpjas tā iekšpusē.
Tur, sūnās, mīt mikropasaule – vesela armija sīku palīgu. Tie šķeļ, raudzē, baro… īsti meža sanitāri! Un, ja tos pareizi “pamodināt”, var iegūt tādu līdzekli, kādu neviena firma nepiedāvās.
Droši vien jūs jau nojaušat, uz ko es spiežu?.. Tieši tā – uz sūnu šķidrumu.
Kā pagatavot “zaļo zeltu”
Ņemiet parastu litra burku. Piepildiet to līdz augšai ar sūnām. Un nešķirojiet – viss, kas trāpās pa rokai, der: ar mizām, smiltīm, skujām. Viss būs noderīgs. Un noteikti nemazgājiet sūnas! Tas ir ļoti svarīgi. Jo tieši uz virsmas dzīvo visvērtīgākie mikroorganismi.
Aplejiet sūnas ar aukstu ūdeni (vēlams no akas vai lietus ūdeni, bet arī nostādināts krāna ūdens derēs). Aizveriet burku ar vāku. Noliekat siltā, bet tumšā vietā.
Un… gaidām piecas dienas. Šajā laikā sākas īstā rūgšana. Šķidrums kļūst duļķains, un parādās viegli skābena, purvaina smarža. Tas ir signāls, ka viss ir gatavs!
Kas tālāk? Atveriet burku, izkāsiet šķidrumu. Un lūk — mūsu sūnu šķidruma koncentrāts! Īsts dārgums. To var glabāt vairākus mēnešus — vienkārši cieši aizveriet trauku un uzglabājiet vēsumā.
Kad pienāk laiks lietošanai, šķīdumu atšķaida proporcijā 1:20. Tas ir, uz vienu litru ūdens aptuveni 50 ml koncentrāta. Šādas barības pietiks, lai dotu stādiem tādu spēku, par kādu tie pat sapņot nevarēja. Un tad sākas īstā maģija. Patiesa — tikai ne pasaku, bet zinātnes un dabas radīta.
Pēc šādas mēslošanas ar stādiem notiek brīnums. Taču tas nav brīnums. Tā ir zinātne un daba, strādājot plecu pie pleca.
Kāts kļūst resnāks, lapas izplešas, zaļums kļūst piesātināts. Nevis gaiši zaļš, bet tiešām smaragda zaļš. Sakņu sistēma nevis vienkārši aug platumā, bet stiepjas dziļumā, uz spēku, uz pamatīgumu.
Lasi vēl: Visiem garšo, bet nevar noteikt, kas tas ir; patiesībā tie ir salāti no parastās siļķes, bet ar neredzētu sastāvdaļu kombināciju
Un pats galvenais — imunitāte. Pēc šāda šķīduma lietošanas augs it kā apaug ar bruņām.
Šķir otru lapu, lai lasītu turpinājumu….
Tevi noteikti interesēs
- Šī sieviete 40 gadu vecumā kļuva gan par māti, gan par vecmāmiņu: iedvesmojoša stāsts par daudzbērnu māmiņuby Rinalds Bergmanis
- Aprociet šos atkritumus zem upeņu krūmiem, un jūs savāksiet saldas ogas spaiņiemby Anete Vītola
- Laika vērotājs Vilis Bukšs prognozē, kādi laikapstākļi gaidāmi maijā un ko varam cerēt sagaidīt Jāņu laikāby Sandra Ločmele