Kā lietot šo mēslojumu
To var izmantot ne tikai lejot pie saknēm, bet arī izsmidzinot uz lapām. Un es ļoti iesaku: apsmidziniet stādus ar šo šķidrumu! Īpaši papriku, tomātus un baklažānus. Tiem pirmajiem mēdz būt kaites, tiklīdz sākas karstums un mitrums. Apstrādājiet stādus reizi 10–14 dienās. Nekādas pelējuma, nekādu vīstošu galotnīšu. Viss būs mundrs, viss stāvēs kā karavīri ierindā.
Un vēl viens bonuss — stādus būs daudz vieglāk pārstādīt atklātā gruntī. Pēc šīs sūnu šķidruma lietošanas stādi it kā jau iepriekš “pierod” pie augsnes. Stress ir mazāks, tie ātrāk ieaug un gandrīz uzreiz sāk aktīvi augt.
Un tagad — tā pati intriga, par kuru runāju pašā sākumā…
Kāpēc “sūnu šķidrums” darbojas tik spēcīgi? Kāpēc tas ne tikai palīdz, bet burtiski pārstartē visa auga dzīvi? Lūk, kas ir pie vainas.
Sūnas ir viena no vissenākajām dzīvības formām. Tās veido sev apkārt bioplēvi — tādu kā aizsargapvalku, kas neļauj patogēniem iekļūt iekšā. Kad jūs rūgtināt sūnas, jūs kādā ziņā nododat šo aizsardzības spēju arī saviem stādiem. Tie sāk aizsargāties paši.
Tas ir gluži kā aktivizēt auga imūno atmiņu.
Tieši tāpēc, kopš sāku lietot sūnu šķidrumu, mani stādi nav tikai stipri – tie ir patiesi dzīvi. Nevis tikai “izskatās labi”, bet ar spēcīgām, dzīvotspējīgām saknēm.
Nemeklējiet brīnumus veikalos. Tie ir jums tepat pie kājām. Pastaigājieties pa dārzu pēc lietus, ieskatieties ēnainās vietās — sūnas noteikti atradīsiet. Un tālāk jau viss ir tehnikas jautājums.
Es, piemēram, jau vairākus gadus nepērku nekādas augšanas stimulējošas vielas. Man viss ir paša sagatavots. Un viss aug tā, ka kaimiņi var tikai apskaust. Pat tie, kas agrāk smējās, tagad nāk pēc padoma. Un es dalos, jo dārzs — tā nav peļņa, tas ir mīlestības darbs.
Pamēģiniet pagatavot “sūnu šķidrumu” kaut vai vienu reizi. Pabarojiet ar to savus stādus. Un jūs sapratīsiet, par ko es runāju. Tieši tā sākas īstā dārza alķīmija.
Lasi vēl: Slepenais laiks: 4 Zodiaka zīmes, kuras 2025. gada maija sākumā atradīsies pie pozitīva pārmaiņu sliekšņa
Un kā ar jums — vai arī jūs izmantojat sūnas stādu audzēšanā?
Tevi noteikti interesēs
- Maijā pienāks ziema: Austrumeiropa neko tādu nav redzējusi pusotru gadsimtu — jauna laika prognoze tuvākajām dienāmby Sandra Ločmele
- Nosaukta sliktākā gaļa šašlikam – eksperti iesaka to nepirktby Anete Vītola
- Zinošu dārznieku kalendārs 2025.gada maijam: 2 dienas, kad nedrīkst strādāt dārzā un augi, kas jāiestāda maijāby Laura Blūma