Kā to izdarīt?
Tikai ar nazi – ja nogriežam trešo. Ja neuzdrošināties, vienkārši nogrieziet augšējo daļu – pārējo sauso kātu un nedaudz paņemiet no sīpola. Tad jums ir jānoņem izspūrušā miziņa, bet ne tā, kas cieši pieguļ.
Pat ja mēs neuzdrošināmies apgriezt galotnes, mums ir jādomā par lapām – ja forsēšanai paredzētie lociņi jau ir sākuši dīgt.
Ja ir izlaidusi lapu, tā joprojām ir jānogriež.
Tomēr šī lapa augs lēni, visticamāk, tā nebūs vienmērīga un spilgti zaļa. Un nebūs vienveidīgas izaugsmes. Jaunais augs ātri.
Triks Nr. 2. Par ūdeni – un ne tikai
Pirms stādīšanas sīpoli pirms atzarošanas jāsasilda: aplej ar +25…+30 C siltu ūdeni, atstāj uz stundu- vai nedaudz vairāk. Tas paātrinās dīgtspēju un uzlabos forsēšanas kvalitāti nākotnē.
Un sīpolu vajadzētu laistīt ar siltu ūdeni – ja tas neaug ūdenī. Un nav nepieciešams pievienot aukstu ūdeni: tas palēninās augšanu un rada stresu siltumu mīlošajiem sīpoliem.
Triks Nr. 3. Par augsni un temperatūru, par gaismu
Ja mēs audzējam tikai dažus sīpollokus vai, ieteicams audzēt ūdenī – pareizāk sakot, mazāk apgrūtinoši. Ja vairāk, ir jēga padomāt par augsni. Ir vairākas iespējas:
daļa dārza augsnes + daļa zāģu skaidas + daļa kūdras;
daļa smilšu + daļa auglīga dārza augsne + kūdra;
dārza vai meža augsne + vermikulīts + kūdra (viena trešdaļa).
Iespējas var atšķirties, t.sk. un “ar aci” – bet svarīgs punkts: sīpoliem ir nepieciešams uzturs.
Starp citu. Stādot augsnes maisījumā, sīpoli nav dziļi aprakti: tas nav pareizi forsēšanai. Sīpoli locīsies, lociņi izaugs šķībi – to “izspiedīs” augsne. Viņi aprok ne vairāk kā trešdaļu sīpola un vēl mazāk – kamēr apakša ir nosegta un vēl nedaudz, lai sīpols stāvētu līdzens.
Un arī, ir svarīgi: par temperatūru.
Kamēr sīpoli dīgst, tiem nav vajadzīga augsta temperatūra. Pārkarsējot augšanas sākumā, lociņi izstiepsies un kļūs rūgti.
Dīgst +16…+18 C, tad dienā optimālā temperatūra dienā +18…+20 C, naktī līdz +15 C.
Lasi vēl: Mums bija briesmīga pieredze pēc dušas kabīnes lietošanas 2 gadus: tagad mēs to negribam pat par velti
Un temperatūrai jāatbilst apgaismojuma līmenim: jo mazāk gaismas, jo zemāka temperatūra: pretējā gadījumā sīpols palēninās augšanu, būs viegls, plāns un izstiepts.