Lustra ir telpas vizuālais centrs. Tāpēc ar to saistītie stilistiskie riski ir ļoti nopietni – jūs varat pakārt tādu lustru telpā, kas tā vietā, lai rotātu māju, būs īsts monstrs.
Kādas ir visbiežāk pieļautās kļūdas, ko pieļauj gandrīz visi un pēc tam nožēlo, lasiet tālāk.
Nepareizs plafonu izmērs un parametri
Izvēloties lustru, ir svarīgi ņemt vērā ne tikai plafonu skaitu, bet arī lampas diametru. Būtībā lustras diametram nevajadzētu būt lielākam par ⅓ no telpas platuma, koncentrējoties uz īsas sienas taisnstūrveida telpā.
Dizaineri iesaka ņemt vērā telpas platību:
Telpai 10-20 m²: lustra ar diametru 40-60 cm.
Telpai 20-30 m²: lustra ar 60-75 cm diametru.
Telpai 30-40 m²: lustra ar 75-90 cm diametru.
Telpa virs 40 m²: lustra ar 90 cm diametru.
Lampu skaitam jābūt pietiekamam, lai apgaismotu telpu. Telpai līdz 20 m² platībā pietiks ar trim plafoniem, bet lielākai platībai – ar pieciem vai vairāk. Svarīga ir arī plafonu krāsa: tumšāki plafoni vājina gaismu, gaišāki to pastiprina.
Nepareizs augstums
Lustras augstums ir attālums no pamatnes līdz plafonu vai lampu apakšējai malai. Telpā, kuras augstums nepārsniedz 2,8 metrus, lustra nedrīkst būt augstāka par 70 cm, lai nodrošinātu optimālu 200-210 cm attālumu no grīdas.
Telpās ar augstiem griestiem īsas lustras nav piemērotas, jo tās pazūd interjerā. Šeit ir svarīgi saglabāt līdzsvaru un proporcijas.
Lustras kā vienīgā gaismas avota izmantošana
Lustra nedrīkst būt vienīgais gaismas avots telpā. Tā nevar nodrošināt pietiekamu spilgtumu visām vajadzībām. Vienmēr papildiniet to ar citiem apgaismes ķermeņiem – stāvlampām, galda lampām, LED apgaismojumu un padziļinātiem gaismekļiem.
Nepareizi izvēlēti lustras materiāli
Rāmja un plafonu materiāliem ir jāatbilst telpas apdarei, mēbelēm un interjera kopējam stilam:
Klasika: stikls, kalti elementi, keramika, tekstils.
Minimālisms: termoplasts, stikls, metāls.
Skandināvu stils: caurspīdīgs stikls, atturīgs metāla rāmja dizains.