Ja saskaraties ar toksisku sievasmātes uzvedību, ir svarīgi rīkoties piesardzīgi, bet stingri.
Ģimenes attiecības var būt sarežģītas, jo īpaši, ja tajās ir iesaistīti svaiņi. Ja jūti, ka tava sievasmāte varētu iejaukties tavās attiecībās ar sievu un censties ienest nesaskaņas, ir vērts pievērst uzmanību dažām brīdinājuma zīmēm.
Pastāvīga kritika un negatīvi komentāri
Ja jūsu sievasmāte pastāvīgi kritizē jūs vai jūsu rīcību, tas varētu būt mēģinājums graut jūsu uzticību un radīt spriedzi starp jums un jūsu sievu. Šāda kritika bieži vien attiecas uz sīkumiem, bet tās mērķis ir sēt šaubas Jūsu partneres acīs par Jūsu lēmumiem un uzvedību.
Iejaukšanās ģimenes lēmumu pieņemšanā
Jūsu sievasmāte var mēģināt kontrolēt vai ietekmēt jūsu ģimenes lēmumus, apšaubot jūsu autoritāti vai nostādot jūsu sievu izvēles situācijā starp viņu un jums. Viņa var aktīvi piedāvāt savus “pareizos” risinājumus vai uzstāt uz savu redzējumu, ignorējot jūsu viedokli un vēlmes.
Mēģinājumi radīt konfliktu
Ja sievasmāte apzināti izplata informāciju, kas varētu izraisīt strīdu starp tevi un tavu sievu, tas ir sarkanais karodziņš. Viņa var pārspīlēt vai sagrozīt faktus, lai izraisītu konfliktus vai aizvainojumu starp jums.
Manipulācija ar sievas starpniecību
Jūsu sievasmāte var mēģināt izmantot jūsu sievu kā līdzekli savu mērķu sasniegšanai, piespiežot viņu pieņemt lēmumus, kas ir izdevīgi tikai viņai. Tas var ietvert emocionālu šantāžu, draudus vai manipulācijas, lai panāktu savu.
Pastāvīga salīdzināšana ar citiem
Ja jūsu sievasmāte jūs pastāvīgi salīdzina ar citiem cilvēkiem, uzsverot, ka kāds cits ir labāks, tas var būt mēģinājums pazemināt jūsu vērtību jūsu sievas acīs. Šādi salīdzinājumi var iedragāt jūsu attiecības, izraisot aizvainojuma un mazvērtības sajūtu.
Lasi vēl: Ir atklāts irdenas un auglīgas augsnes noslēpums: pat dobes nevajadzēs rakt
Ko darīt
Ja saskaraties ar toksisku mātesmātes uzvedību, ir svarīgi rīkoties piesardzīgi, bet stingri. Lūk, daži soļi, kas var palīdzēt.
Sazinieties ar sievu atklāti. Runājiet ar sievu par savām jūtām un bažām. Kopā nosakiet, kādas robežas vēlaties noteikt attiecībās ar viņas māti. Ir svarīgi, lai sieva izprastu jūsu nostāju un jūs atbalstītu.
Tiešs dialogs ar savu sievasmāti. Pēc sarunas ar sievu ir svarīgi risināt personisku un tiešu dialogu ar sievasmāti par ģimenes un personīgajām robežām. Pieklājīgi, bet stingri paskaidrojiet, ka jūs augstu vērtējat viņas viedokli, bet sagaidāt, ka viņa neiejauksies jūsu ģimenes lēmumos un attiecībās. Skaidru robežu noteikšana palīdzēs izvairīties no konfliktiem nākotnē.
Uzturiet veselīgas robežas. Pat pēc sarunas ir svarīgi pastāvīgi uzturēt noteiktās robežas, lai izvairītos no atkārtotas iejaukšanās. Tas var prasīt neatlaidību, taču laika gaitā jūsu sievasmāte var pierast pie jaunā attiecību formāta.
Palieciet mierīgi un pieklājīgi. Pat ja situācija ir saspringta, komunikācijā centieties saglabāt mieru un pieklājību. Tas palīdzēs izvairīties no konflikta eskalācijas un veicinās mierīgu problēmu risināšanu.