5 svarīgākie orhideju mēslošanas noteikumi, kas mainīs jūsu aprūpi un auga labsajūtu

Eksperts apgalvo, ka orhideju mēslošana var būtiski ietekmēt auga labsajūtu, tāpēc tā jāveic regulāri, bet ar mēru. Aplūkosim pamatnoteikumus, kas jāievēro pie šīs procedūras veikšanas.

Lai orhidejas ziedētu bagātīgi, ir svarīgi tās pareizi mēslot. Taču pat kompetenti kopjot, augs var pārstāt ziedēt. Kā no tā izvairīties? Džastins Kondrāts, Smitsona orhideju kolekcijas vadošais dārzkopības speciālists, pastāstīja izdevumam Better Homes & Gardens, kā pareizi mēslot orhideju, lai iegūtu maksimāli labāku rezultātu.

Viss noslēpums slēpjas piecos vienkāršos pamatnoteikumos.

1.noteikums: atšķaidiet mēslojumu

Pirms mēslošanas līdzekli atšķaidiet līdz 1/4 no koncentrācijas, kas norādīta uz iepakojuma, iesaka eksperts. Tas ir nepieciešams, jo orhidejām nepieciešama bieža, bet vāja barošana.

2.noteikums: izvairieties no mēslošanas ziemā

Džastins Kondrāts stāsta, ka aukstajā sezonā orhideju augšana palēninās īsās dienasgaismas laika un zemākas temperatūras dēļ. Mēslošana šajā laikā var izraisīt sakņu apdegumu. Tāpēc no šī soļa izvairīties pilnībā.

Kapēc pirms vārīšanas nedrīkt likt kartupeļus aukstā ūdenī un ko vēl darīt citādāk

3.noteikums: mēslošanu sāciet ziemas beigās vai agrā pavasarī

Kad dienas gaismas stundu skaits palielinās un temperatūra paaugstinās, orhidejas sāk aktīvi augt un veidot pumpurus. Dārznieki iesaka sākt mēslošanu aprīlī, bet precīzs laiks ir atkarīgs no reģiona.

4.noteikumus: mēslojiet ik pēc divām nedēļām

Vairumam orhideju veģetācijas periods ilgst no marta līdz oktobrim. Šajā laikā augus ieteicams barot ik pēc divām nedēļām, izmantojot vāju šķidrā mēslojuma šķīdumu. Eksperts norāda, ka lapas var papildus apsmidzināt ar maisījumu, kas satur 2 ēdamkarotes Epsoma sāls uz 3,8 litriem ūdens.

5.noteikums: pārtrauciet mēslošanu oktobra beigās

Kad orhidejām rudenī sāk veidoties pumpuri, mēslošana jāpārtrauc. Pārmērīgs mēslojuma koncentrāts var nodarīt tikai kaitējumu un pumpuri būs vāji.

Kā redzams, galvenie noteikumi ir vienkārši – ievērot, kuros brīžos var lietot mēslojumu, un kuros nevar. Kā arī nepārspīlēt ar daudzumu.