5 veidi, kā kopdzīve var kaitēt Tavai veselībai

Svara pieaugums

Tas ir vispār zināms pieņēmums, ka cilvēki, nonākot attiecībās, “palaižas”. Pētījumi ir pierādījuši, ka tas tā patiesi arī ir. Cilvēki biežāk ēd kopā, viens pielāgojas otra ēšanas paradumiem un daudzumiem. Daudz retāk pāris dodas uz sabiedriskiem pasākumiem, tā vietā izvēloties palikt mājās un skatīties filmas vai ko tam līdzīgu. Tāpēc arī tiek piekopts vēl pasīvāks dzīvesveids kā iepriekš. Savukārt, ja abi partneri ir tendēti uz veselīgu dzīvesveidu, tad var notikt pretējais- formas un veselības uzlabošanās, jo viens otru spēs motivēt uz biežākiem treniņiem un veselīgāku ēšanu.

Stresa līmeni

Nenoliedzami, biežs un labs sekss var mazināt tavu stresa līmeni, uzlabojot gan tavu pašsajūtu, gan apmierinātību ar dzīvi vispārīgi.

Tomēr tavas partnera izdarības ārpus guļamistaba var radīt tev lielāku stresu, kurš var nodarīt kaitējumu tavai veselībai. Tu varbūt jūties greizsirdīgs, neapmierināts ar partnera izturēšanos un nespēja vienoties par to, kurš darīs kādus mājasdarbus, kas tev liek justies slikti un nelaimīgi.

Miega problēmas

Ir patīkami, kad tu atrodies blakus savam mīļajam cilvēkam, kad jūs ejat gulēt un pamostieties, bet pa vidu tam var būt ne visai labu pavadīta nakts- nespēja aizmigt. Tavs partneris varbūt krāc, grozās, runā pa miegam vai “griež zobus”. Tu esi tas, kurš to visu dzird un mēģina šādu melodiju pavadījumā aizmigt. Ar laiku iespējams, ka kļūs labāk un tu pieradīsi, bet tas var arī nenotikt.

Depresija

Pētījumi liecina, ka pavisam viegli ir iedzīvoties klīniskajā depresijā, ja tu esi attiecībās, kurās tu nejūties pilnīgi drošs un pārliecināts gan ar sevi, gan par savu partneri. Tāpēc palielinās stresa līmenis, nemiers un rodas depresija. Sievietes 6 reizes biežāk piedzīvo depresiju, ja viņu vīrieši ir bijuši neuzticīgi. Viņas nepārtraukti izjūt nemieru un nestabilitāti.

Alkohola lietošana

Esot attiecībās, mēs pielāgojamies otram cilvēkam un pārņemam otra ieradumus un izturēšanās veidu. Tika aptaujāti 600 pāri un noskaidrojās, ka pirmajā attiecību gadā viena partnera alkohola lietošanas biežums bija paaugstinājies. Ja pārī viens mīl iedzert, tad otrs arī sāk daudz vairāk patērēt alkoholu. Pat, ja abi partneri mīl iedzert, darot to kopā, tas notiek biežāk un lielākos daudzumos. Alkohols tiek lietots arī tad, ja kāds nejūtas pilnīgi apmierināts ar attiecībām.

Avots: health.com

Leave a Comment