5 vienkārši veidi, kā attīrīt ūdeni, ja jums nav filtra

Nevar apstrīdēt apgalvojumu, ka ūdens ir dzīvības un mūsu veselības pamats. Tāpēc ūdens attīrīšana ir būtisks mājsaimniecības process, kam jāpievērš pienācīga uzmanība.

Piedāvājam jums pārskatu par populārākajiem ūdens attīrīšanas veidiem, kurus varat izgatavot paši mājās bez ievērojamām materiālu izmaksām.

Ūdens uzvārīšana

Augsta temperatūra sterilizē ūdeni, kas iznīcina daudzu veidu bīstamās baktērijas, vīrusus un parazītu patogēnus. Turklāt vārītais ūdens kļūst mīkstāks un satur mazāk brīvā hlora un bīstamo elementu un savienojumu.

Tomēr šādu efektu ir iespējams panākt, ievērojot divus nosacījumus: Vārītajam ūdenim jābūt vārītam vismaz 15 minūtes. Trauku, kurā ūdens tiek vārīts, nedrīkst aizvērt ar vāku.

Tiesa, ir arī mīnusi. Svaigais ūdens satur skābekli, sērūdeņradi, kalcija, magnija, nātrija, kālija jonus. Vārīšana izspiež skābekli no ūdens. Augstās temperatūras ietekmē joni reaģē savā starpā, kā rezultātā veidojas kalcija un citu elementu sāļi, kas nogulsnējas uz vārāmā ūdens trauku sieniņām kā kaļķakmens. Rezultātā mēs iegūstam ne tikai “mirušu” ūdeni, bet arī veselībai kaitīgu ūdeni: kalcija sāļi ar laiku var kļūt par vienu no nierakmeņu veidošanās un artrīta attīstības izraisītājiem.

Ūdens nostādināšana

Šī ūdens attīrīšanas metode ietver krāna ūdens stāvēšanu 8-12 stundas (tas ir laiks, kas nepieciešams hlora un citu gaistošo piemaisījumu iztvaikošanai).

Lasi vēl: Kā atbrīvoties no kaķu urīna smakas mājoklī

Lai paātrinātu kaitīgo vielu iztvaikošanas procesu, ieteicams ūdeni periodiski maisīt.

Taču ņemiet vērā, ka nostādinātajā ūdenī saglabājas smago metālu sāļi, kas nosēžas apakšā, tāpēc stundu – pusotru stundu pirms attīrīšanas beigām ūdeni nav ieteicams maisīt.

Ūdens sasaldēšana

Saldēšana ir vienkārša un efektīva metode, kas ne tikai attīra ūdeni no sāļiem un citiem kaitīgiem savienojumiem, bet arī uzlabo tā kvalitāti, piesātinot to ar skābekli.

Izkausētā ūdens priekšrocības ir nenoliedzamas: holesterīna un sāļu izvadīšana no organisma. Imunitātes stiprināšana un organisma noturības palielināšana pret dažādām slimībām. Alerģiju riska samazināšana. Organisma atjaunošanās.

Piepildiet plastmasas trauku (nevis plastmasas pudeli) vai speciālu plastmasas maisiņu saldēšanai ar ūdeni (bet ne līdz malām), atceroties, ka ūdens sasalstot izplešas.

Lasi vēl: 8 triki, kā panākt, lai vīrietis tev raksta pirmais

Ievietojiet trauku ar ūdeni saldētavā, līdz 2/3 trauka satura ir sasalis. Iztukšojiet nesasalušo ūdeni, jo tas satur sāļus, kas kavē sasalšanas procesu.

Atkausējiet atlikušo ledu – tas ir derīgais ūdens. Ieteicams dienā izdzert aptuveni 1,5 – 2 litrus izkusušā ūdens.

Ūdens attīrīšana ar aktivēto ogli

Aktivētā ogle ir lēts, bet efektīvs ūdens attīrīšanas līdzeklis, kas absorbē dažādus kaitīgus piemaisījumus un nepatīkamas smakas.

Ūdens attīrīšana ar aktivēto ogli ir vienkārša. 1 tablete uz litru ūdens tiek ievietota marles maisiņā.

Sasietu maisiņu nolaiž traukā ar ūdeni uz 6 – 8 stundām. Izbaudiet attīrītu ūdeni!

Ūdens attīrīšana ar sudrabu

Šo ūdens attīrīšanas metodi no mikrobiem, vīrusiem, hlora un citām kaitīgām vielām praktizēja daudzas mūsu senču paaudzes.

Ūdens attīrīšana ar sudrabu ir vienkārša – pietiek 8 – 10 stundas ievietot jebkuru sudraba priekšmetu traukā ar ūdeni.

Sudrabs ne tikai dezinficē ūdeni. Šis metāls labvēlīgi ietekmē imūnsistēmu, uzlabo ādas un matu stāvokli, paātrina vielmaiņas procesus, normalizē kuņģa un zarnu trakta darbību.

Svarīgi! Neizmantojiet koloidālo (vai šķidro) sudrabu ūdens attīrīšanai! Tas uzkrājas organismā, izraisa saindēšanos un var izraisīt nopietnas slimības – argirozes – attīstību, kurai raksturīga tumši pelēcīgas ādas nokrāsas parādīšanās.

Iesaki šo rakstu citiem!

Leave a Comment