6 pasaules valstis, kuras pirmās izjutīs klimata pārmaiņas un tas nebūs uz labu


Bangladeša

Bangladeša, kurā dzīvo vairāk nekā 160 miljoni cilvēku, ir viena no visblīvāk apdzīvotajām valstīm pasaulē. Tā cīnās ar daudzām problēmām, bet klimata pārmaiņas rada vislielākos izaicinājumus.

Ģeogrāfiskā novietojuma dēļ Bangladeša ir ļoti atkarīga no jūras līmeņa celšanās, kas jau ir izraisījis miljoniem cilvēku palikšanu bez pajumtes. Turklāt reģions cieš no regulāriem tropiskajiem cikloniem, kas pasliktina situāciju.

Ekstrēmi laikapstākļi — sausums un plūdi — iznīcina lauksaimniecības nozari, no kuras ir atkarīga liela daļa ekonomikas un iedzīvotāju. Saskaņā ar dažām prognozēm desmitiem miljonu cilvēku klimata pārmaiņu dēļ jau tuvākajās desmitgadēs būs spiesti pārcelties Bangladešas iekšienē vai pat atstāt valsti.

 


Dienvidsudāna

Pusei iedzīvotāju nav pieejams tīrs dzeramais ūdens. Turklāt nokrišņu samazināšanās kopš pagājušā gadsimta 70. gadiem iznīcina lauksaimniecības zemi un pasliktina jau tā sarežģīto humanitāro situāciju. Prognozes rāda, ka pašreizējo klimata anomāliju dēļ līdz pat 95% valsts var kļūt neapdzīvojama.

 

Filipīnas

Filipīnas ir pārsteidzoša valsts, kas sastāv no 7000 salām Klusajā okeānā. Reģions piesaista gan tūristus, gan pētniekus, taču diemžēl unikālais ģeogrāfiskais novietojums pakļauj valsti lielam klimata riskam.

Lasi vēl: Kāpēc mājsaimnieces izvēlas likt lauru lapas uz radiatoriem un ko tas dod

Katru gadu Filipīnās taifūnu skaits pieaug, un pēdējās divās desmitgadēs ir bijuši pieci no postošākajiem.  Līdztekus šīm dabas kataklizmām paaugstinās arī jūras līmenis ledāju kušanas dēļ. Aptuveni 70% Filipīnu iedzīvotāju mitinās apgabalos, kurus var skart applūšana līdz 2050. gadam.

Leave a Comment