6. Laiks paātrinās
Vai esat pamanījuši, ka, pieaugot vecumam, laiks šķiet, skrien ātrāk? Šis fenomens, ko sauc par “laika kompresiju”, ir saistīts ar to, kā smadzenes apstrādā jaunu pieredzi.
Ja jaunieši biežāk saskaras ar jaunumiem, kas rada paliekošas atmiņas, tad pieaugušie biežāk saskaras ar pazīstamu rutīnu, ko smadzenes apstrādā ātrāk. Taču šī pārmaiņa mums dod kaut ko svarīgu – spēju dzīvot tagadnē. Kad esam jauni, mēs koncentrējamies uz to, kas sekos. Novecošana māca mums novērtēt tagadnes mirkļa skaistumu.
7. Tuvība ir svarīga – varbūt pat vēl svarīgāka.
Vajadzība pēc intimitātes nepazūd līdz ar vecumu; tā bieži vien pārvēršas par kaut ko dziļāku. Fizioloģiskās pārmaiņas var ietekmēt daudzas funkcijas, taču tuvība joprojām ir būtiska.
Emocionālā tuvība, draudzība un kopīgi pārdzīvojumi kļūst nozīmīgāki, radot saikni, kas sniedzas pāri fiziskajam. Daudzi cilvēki uzskata, ka intimitāte ir pilnvērtīgāka vēlākos dzīves gados, jo viņi labāk izprot savas vajadzības un atklātāki komunicē.
Novecošana var būt izaicinājums, bet tā ir arī iespēja. Mēs mācāmies izturības, pieņemšanas un apzināmies katras dienas vērtību. Ir brīnišķīgs japāņu teiciens: “Laiks, kas pavadīts smejoties, ir laiks, kas pavadīts kopā ar dieviem.”
Lasi vēl: Zaļā koka čūska atklāj: ko zvaigžņu zīmēm sola 2025. gads
Pieņemiet smieklus, zināšanas un gudrību, ko sniedz katrs gads.
Tevi noteikti interesēs
- Laikapstākļu anomālijas visā Eiropā. Sinoptiķi noraizējušies par prognozēm janvāra vidumby Sandra Ločmele
- Populārais latviešu mūziķis Intars Busulis pēc dažām dienām pametīs Latvijuby Laura Blūma
- Manu viesu iecienītākā uzkoda, kas tiek apēsta uzreiz. To var pagatavot ātri un ļoti viegli (recepte, kad viesi ir pie sliekšņa)by Jeļena Kuzmenko