Iekaisums ir mūsdienās ļoti izplatīta problēma. Tieši iekaisums ir iemesls gan aknei, gan Alcheimera slimībai, kā arī aptaukošanās un gremošanas sistēmas problēmām.
Pētījumi norāda, ka atsevišķos gadījumos iekaisums var ietekmēt organismu arī labvēlīgi. Kāpēc tā? Kad organisms saprot, ka tam ir uzbrukusi kāda slimība vai radusies trauma, imūnsistēma nekavējoties sūta T šūnas, baltos asinsķermenīšus un limfu uz ievainoto vietu. Šīs antivielas nodrošina lielāku asins cirkulāciju, pietūkumu un sāpes, kas savukārt aizsargā organismu no esošās slimības vai iekaisuma.
Iekaisums ir redzams ārēji – izciļņi, sasitumi, skrambas un skrāpējumi. Uz šādiem iekaisumiem organisms reaģē ļoti ātri, un tie beidzas, kad brūce sadzīst.
Vairāki pētījumi liecina, ka nepareizs uzturs var izraisīt nevis akūtu, bet gan hronisku iekaisumu.
Laika gaitā iekaisušie audi un orgāni sāk deģenerēties, organismā sāk uzkrāties dažādi toksīni, tādējādi kaitējot dzīvībai svarīgiem orgāniem. Galu galā tiek nodarīts kaitējums zarnām, sirdij, aizkuņģa dziedzerim, locītavām, kauliem un ādai.
Šķir nākamo lapu, lai uzzinātu kādi 7 pārtikas produkti palīdzēs novērst iekaisumu un ne tikai to!
Tevi noteikti interesēs
- Viss pārējais ir tāds štrunts! Leģendārā latviešu dziedātāja Laima Vaikule atklāti par to, kāda ir bijusi viņas dzīves lielākā kļūdaby Laura Blūma
- Brīnišķīgi un negaidīti jaunumi nākuši klajā saistībā ar populāro dziedātāju Žoržu Siksnuby Laura Blūma
- Ar ko noteikti jāapstrādā dārzs pirms pumpuru plaukšanas un kāpēc tas ir svarīgiby Anete Vītola