Pat ja jums ir liela, plaša virtuve, vienmēr pastāv risks, ka tā šķitīs šaura un neērta. Sadzīves tehnikas pārpilnība, nefunkcionāls dekors, papildu trauki – šīs un citas lietas pārblīvē telpu un aizņem vērtīgu vietu.
Sadzīves tehnika
Mēs, protams, nerunājam par visu sadzīves tehniku, bet tikai par nevajadzīgo. Dažkārt kādā impulsā pērkam tehniku, jo domājam, ka no rītdienas regulāri gatavosim saldējumu, jogurtu, cepsim maizi. Tā mūsu virtuvē parādās jogurta gatavotājs, saldējuma gatavotājs, maizes gatavotājs, planetārais mikseris utt., Bet būsim godīgi: cik reizes mēnesī tos lietojat? Vienu?
Ja esat aizmirsis, kad šīs ierīces pēdējo reizi tika lietotas, ir pienācis laiks tās izņemt no virtuves, lai tās nesakrātu putekļus un neaizņemtu vietu. Veiciet auditu un atstājiet skapjos un atvilktnēs tikai to, ko pastāvīgi lietojat: tējkannu, mikseri, kafijas automātu utt. Ziedojiet vai pārdodiet tehniku, kuru nelietojat, bet sadzīves tehniku, kas nepieciešama tikai īpašiem gadījumiem, ievietojiet pieliekamajā vai starpstāvu skapjos, lai tas netraucētu pie rokas.
Rezerves krēsli
Daudzi cilvēki iegādājas rezerves krēslus mājām, ja viesi atnāk un noglabā tos virtuvē. Rezultātā draugi neiegriežas tik bieži, cik vēlētos, un liekās mēbeles pārblīvē virtuvi. Ja šos krēslus izmantojat tikai lielākajās brīvdienās, novietojiet tos balkonā, skapī vai citā telpā, kur tie netraucēs.
Nefunkcionāls dekors
Neaizmirstiet, ka virtuve, pirmkārt, ir darba zona, kurā jums jāuztur kārtība. Foto rāmji, keramikas figūriņas, vāzes ar kaltētiem ziediem un ledusskapja magnēti nesniedz nekādu praktisku pielietojumu. Tie aizņem tikai vietu virtuvē un rada vizuālu troksni, kas liek justies neērti.
Ja vēlaties izrotāt savu virtuvi un padarīt to ērtāku, izmantojiet dekoru, bet tikai tādu, kas veic noteiktas funkcijas. Piemēram, atvērtos plauktos varat novietot stilīgas uzglabāšanas burkas, uz statīva koka dēļu komplektu, bet uz galda – skaistus traukus eļļai un etiķim. Trauki rotās arī virtuvi – novietojiet to labi redzamā vietā, tikai pārliecinieties, ka tas atbilst jūsu virtuves interjera krāsai un stilam.
Papildu trauki
Kamēr dažām saimniecēm to ļoti pietrūkst, un, atnākot ciemiņiem, nākas lūgt kaimiņiem papildu šķīvjus, citas jau no padomju laikiem krāj traukus. Rezultātā virtuve pārplīst no krūzēm, plakaniem un dziļiem šķīvjiem, komplektiem astoņiem cilvēkiem, kas aizņem vērtīgu vietu skapjos un atvilktnēs un nedod nekādu labumu.
Atcerieties, ka liekie trauki apgrūtina piekļuvi lietām, kas jums patiešām nepieciešamas, kā arī rada vizuālu troksni. Lai no tā izvairītos, nosakiet optimālo nepieciešamo krūzīšu, šķīvju un galda piederumu skaitu un pēc tam pārbaudiet savu trauku arsenālu. Visu, kas izrādās lieks, noliec malā, lai tas netraucē. Varbūt jums vispār nav nepieciešams kāds trauks, un labāk to pārdot vai ziedot.
Turpinājumu lasiet nākamajā lapā!
Tevi noteikti interesēs
- Kā izskatīties par 10 gadiem jaunākai: vizāžistes grima noslēpumi sievietēm 50+by Laura Blūma
- Šie augi piesaista skudras dārzā – neaudzējiet tos, ja nevēlaties skudru invāziju savā zemes gabalāby Anete Vītola
- Astrologs aicina rūpīgi sagatavoties pavasara iestāšanās laikam – daudz kas mainīsiesby Sandra Ločmele