5 biežāk pieļautās kļūdas, gatavojot zivis, kas padara tās sausas un bezgaršīgas

Saskaņā ar statistikas datiem gaļas ēdieniem ir daudz vairāk piekritēju nekā zivju ēdieniem. Iespējams, tas ir saistīts ar garšas preferencēm vai arī ar to, ka saimnieces vienkārši nezina, kā pareizi pagatavot zivis.

Pastāstīsim, no kādām kļūdām vajadzētu izvairīties, lai zivju ēdieni vienmēr izdotos neticami apetelīgi un būtu cienīgi viesi uz jūsu galda.

Nepareiza zivs atsaldēšana

Patiesībā visgaršīgākā zivs ir tā, kas nav atkausēta. Šis produkts ir ļoti kaprīzs – tam nepatīk zema temperatūra un tas ātri zaudē savas īpašības. Tāpēc, ja jūsu mērķis ir pagatavot garšīgu un veselīgu ēdienu, iegādājieties svaigu zivi. Neizdevās? Tad pareizi risiniet atkausēšanas jautājumus.

Pirmkārt un vissvarīgāk – nekad nelieciet produktu karstā ūdenī, kā arī nelieciet to uz radiatora vai mikroviļņu krāsnī – jūs iegūsiet sausu ēdienu.

Vislabāk zivi no saldētavas pārcelt uz ledusskapi iepriekšējā vakarā pirms gatavošanas, un atstāt to uz nakti. Ja tā nav pilnībā atkususi, pārlejiet to ar aukstu ūdeni un atstājiet uz galda istabas temperatūrā. Šķidrumu mainiet ik pēc stundas, līdz zivs ir gatava marinēšanai. Pēc tam notecina šķidrumu, produktu labi noskalo un nosusina.

Nepareiza panna

Mēs piekrītam, ka panna ar nelīpošu virsmu ir īsts dārgums, jo īpaši, ja nepieciešams pagatavot omleti, pankūkas, siera pankūkas u.tml. Tā palīdz arī veselīga uztura piekritējiem, kuri cenšas izvairīties no augu eļļas.

Tomēr, ja runa ir par zivju gatavošanu, no šādas pannas labāk atteikties. Fakts ir tāds, ka tā slikti uztur temperatūru, un bez tās iegūt apetīti rosinošu kraukšķīgu garoziņu neizdosies. Optimālākais variants ir nerūsējošā tērauda vai čuguna panna. Tās uzkarst vienmērīgi pa visu virsmu un zemās siltumvadītspējas dēļ atdziest lēni.

Nenoņem lieko mitrumu

Pirms sākat darbu ar zivīm, noteikti noslaukiet tās ar salveti vai papīra dvieli, lai noņemtu lieko mitrumu, kas novērš marinādes dziļu iekļūšanu zivs gaļā, kā arī novērš zeltainas un kraukšķīgas garozas veidošanos cepšanas laikā. Ja tas netiks izdarīts, produkts būs mīksts un bez garšas, un tas nozīmē, ka laiks un pūles būs veltīgi iztērētas.

Lasi vēl: Pietiek veikt vienu vingrinājumu sēžas nervam, lai aizmirstu par sāpēm muguras lejasdaļā uz visiem laikiem

Cep zivis uz aukstas pannas

Ir ļoti neliela pārtikas produktu kategorija, kas būtu jāieliek aukstā pannā – vistas āda, sēklas utt. Lielākajai daļai produktu nepieciešama labi sakarsēta panna, un tam ir loģisks izskaidrojums.

Fakts ir tāds, ka visi produkti satur ūdeni, kas sāk izdalīties, saskaroties ar eļļu vai metālu. Tā viršanas temperatūra ir 100 grādi pēc Celsija. Ja panna ir karsta, ūdens ātri iztvaiko un nekaitē cepšanai. Bet, ja tā nav pietiekami labi sakarsēta, šķidrums ilgi paliks pannas apakšā, un tāpēc cepšanas process pārvērtīsies par sautēšanu.

Lasi vēl: Īsts rudens gardums: ķirbju siera kūka

Tāpēc zivis nekad nelieciet uz aukstas pannas. Pirmkārt, tā pielips, un, otrkārt, tā sadalīsies gabalos. Tāpat nevajag taupīt uz eļļu – bez tās nevarēsiet iegūt apetīti rosinošu garoziņu. Vai jūs baidāties, ka pārāk daudz eļļas padarīs ēdienu pārāk taukainu? Tad pēc cepšanas izlieciet gatavos zivju gabaliņus uz papīra dvieļa – tas ātri uzsūks liekos taukus.

Pārāk ilga zivju cepšana

Atšķirībā no gaļas zivis gatavojas daudz ātrāk. Tā nav vairākas stundas jāsutina zem vāka vai jācep stundu uz lēnas uguns. Vienīgais izņēmums ir biezi gabali. Citos gadījumos zivs ir gatava jau pēc dažām minūtēm (īpaši, ja runa ir par upes zivīm).

Pats process ir šāds:

Filejas vai veselas zivis novietojiet uz labi sakarsētas pannas, kas iepriekš apsmērēta ar eļļu

Ātri apcep vispirms vienu pusi un pēc tam otru, burtiski pusminūti.

Aizklājiet pannu ar vāku un tvaicējiet apmēram trīs minūtes – tam vajadzētu būt pietiekami ilgam laikam, lai upes zivis izceptos.

Tiek uzskatīts, ka 1 cm biezam gabalam pietiek ar divām līdz trim minūtēm uz pannas. Ja zivi cepsiet ilgāk par 10-15 minūtēm, tā zaudēs visas sulas un kļūs sausa. Ņemiet vērā, ka, cepot sarkanās zivis, tās jānoņem no uguns brīdī, kad uz gaļas parādās sarecējušu olbaltumvielu pēdas baltu svītru veidā.

 

 

Leave a Comment