Tautas zīmes un aizliegumi, 16. novembrim. Mūsu senči dzīvoja neatņemamā saiknē ar ārpasauli. Vērojot dabas parādības, viņi pamanīja modeļus un savāca zīmes un aizliegumus, kas palīdzētu grūtajā zemnieku dzīvē.
Šajā dienā ciemos vistas tika pārvestas uz ziemas patversmēm. No vistas gaļas tika gatavoti dažādi ēdieni: pildīta vai cepta mājputnu gaļa, kotletes, vistas pīrāgi utt. Viņi ticēja, ka šajā dienā ēsts vistas ēdiens nesīs laimi.
Vietām savus svētkus svinēja arī makšķernieki. Pēc tautas uzskatiem, ja šajā dienā noķer zivi, pagatavo to kā pīrāgu pildījumu un katram ģimenes loceklim garšo šis sacepums, tad mājā iedzīvosies apdomība un visi būs veseli. Zvejniekiem bija aizliegts zvērēt, pretējā gadījumā nākamsezon nebūtu labs loms.
Lai māju apciemo veiksme un naudas netrūktu, visi mājinieki apsēdās zem matica – sijas, kas balsta griestus. Matica bija viena no svarīgākajām mājas daļām, tāpēc šīs sijas nosaukums cēlies no vārda “māte”.
Cilvēki mēdza teikt: “Mēs godinājām senatnes ordeņus, sēdējām zem paklāja un dzirdējām cilvēku pateicības.”
Tika uzskatīts, ka šajā datumā jums ir nepieciešams labi izgulēties: tas, kurš to darīs, dzīvos ilgu mūžu. Kas pēc pazīmēm neguļ pietiekami daudz, tas ilgi nedzīvos. Dziednieki runāja, lai izārstētu bezmiegu tiem, kas īpaši cieš.
Lasi vēl: Jūsu veļa smaržos svaigi pat bez veļas mīkstinātāja. Pievienojiet šīs dabiskās sastāvdaļas
Nikodēma dienā cilvēki centās nerunāt ar svešiniekiem, lai nepievilinātu tumšos spēkus. Viņi uzskatīja, ka 1. novembris ir ļoti viegli sabojāt, tāpēc zemnieki neizgāja bez zaļa pavediena kabatā, lai gūtu labu veiksmi. Pēc atgriešanās mājās viņa tika sadedzināta.
Pogas pazaudēšana norāda, ka kāds, iespējams, ir uzlicis ļaunu aci uz cilvēku. Ja tajā dienā poga nokrīt, tā nav jāšuj atpakaļ. Ja tas nokrita zemē uz ielas, labāk to atstāt, ja tas atkrīt mājās, šādu pogu vajadzētu izmest. Šujot to vietā, jūs varat sagādāt sev nepatikšanas un nopietnas slimības.
Turpinājumu lasiet nākošajā lapā