Tikai daži iesācēji dārznieki zina, ka podos augiem ir nepieciešama papildu aizsardzība pret ziemas salnām un asiem vējiem.
Tāpēc pastāstīsim, kā palīdzēt augiem, kas ziemu pavadīs podos ārā.
Ja jums ir daudz daudzgadīgo augu podos, ir lietderīgi iegādāties materiālus, kurus varat izmantot katru gadu. Tajos ietilpst rupjš audekls, mietiņi, stieple un rāvējslēdzēja saites.
Tiem, kuru reģionā temperatūra tikai ik pa laikam noslīd zem nulles, pietiks pārvietot podus uz no vēja aizsargātu vietu un apsegt ar segām vai palagiem.
Māla, keramikas un glazētos māla podus nav ieteicams atstāt ārā, bet, ja nav citas iespējas, ietiniet tos vairākās burbuļplēves kārtās un nostipriniet. Noteikti mulčējiet augsni podā ar 5 cm slāni.
Ja ziema būs barga, nogādājiet augus uz garāžu, izolētu siltumnīcu vai šķūnīti, vispār uz jebkuru vietu, kur augi būs pēc iespējas vairāk pasargāti no sala.
Neaizmirstiet kontrolēt augsnes mitrumu un neļaujiet tai pilnībā izžūt – lai to izdarītu, augus vajadzētu laistīt podos reizi mēnesī. Taču arī ar ūdeni nevajag pārspīlēt – pārāk daudz ūdens var izraisīt augu puvi.
Vēl viena podos esošo stādu izolācijas iespēja ir to stādīšana zemē pirms ziemas – ar podu vai bez tā. Stādīšanas vietas augšdaļa un malas jāpārklāj ar mulču.
Ja podus nav iespējams ierakt zemē, pārvietojiet tos no vēja aizsargātā vietā un novietojiet tos grupā, kurā apļa iekšpusē stāvēs mazākie puķu podi. Rūpīgi laistiet augus un pārklājiet tos ar salmu kārtu, sasmalcinātām lapām, kompostu, mizu vai mūžzaļajiem zariem.
Slāņa biezumam, kas paceļas no augšas, jābūt 15-30 cm. Ja ir salmu ķīpas, novietojiet tās ārpus apļa. Regulāri pārbaudiet mitruma līmeni un, ja nepieciešams, laistiet podus.