Mēs jau informējām, ka žurnāls “Medības” saņēmis video no aculieciniekiem, kas uzņemts Vidzemē – vilki kļuvuši pārliecinātāki un vairs neizjūt bailes pat cilvēku tuvumā. Kā rīkoties, ja mežā sastopam šādus dzīvniekus?
Kā norādīts “Medību” filmētajā sižetā, vilku populācijai pieaugot, šāda situācija kļūs par ikdienu, jo plēsēji meklē jaunas teritorijas un tiem nepieciešams vairāk barības. Tādēļ tie arvien biežāk parādās tuvu pilsētām un ciematiem, un reizēm vairs nebaidās ne no meža tehnikas, ne arī no cilvēkiem.
Pērn Valsts Mežu dienests ziņoja, ka Latvijā dzīvo ap 1300 vilku, un, visticamāk, šogad to skaits būs pieaudzis, tomēr jāatceras, ka pārāk liela vilku koncentrācija noteiktos rajonos var nodarīt ievērojamus postījumus lauksaimniekiem.
Ņemot vērā, ka izredzes sastapt vilkus meža pastaigas laikā kļūst arvien reālākas, šajā rakstā uzzināsiet, kā pareizi uzvesties, ja tas notiks.
Ja mežā sastopi vilku, ir būtiski saglabāt mieru un izvairīties no darbībām, kas varētu izraisīt vilka agresiju. Šeit ir daži būtiski ieteikumi, kā rīkoties:
Saglabā mieru un nekādā gadījumā neskrien.
Vilki parasti meklē veidus, kā izvairīties no cilvēkiem un parasti neizrāda agresiju, ja vien nejūt tiešu apdraudējumu. Tomēr, ja sastop vilku, kas necenšas aizbēgt, nekādā gadījumā nevajadzētu bēgt, jo tas var izraisīt medību instinkta aktivizēšanos – vēlmi noķert.
Nākamais solis ir ĻOTI svarīgs, ja sastopies ar vilku!
Šķir otru lapu, lai lasītu tālāk
Tevi noteikti interesēs
- Plānojiet tos ieviest 2025. gadā – 8 tīrīšanas paradumi, kas beidzot ieviesīs kārtībuby Anete Vītola
- Lietuvas astroloģe atklāj, ka 2025. gads būs sliktākais gads šīm 6 zvaigžņu zīmēmby Sandra Ločmele
- Dārzkopju kalendārs 2025. gada janvārim – noskaidro, kurās dienās augus nedrīkst aiztikt vispārby Anete Vītola