Ziemā uz ādas zābakiem parasti ir redzami balti traipi un redzamas auduma deformācijas. Visas šīs problēmas rada sāls, kas tiek kaisīta uz ietvēm.
Ja jūsu zābakos jau ir iekļuvis sāls, ir jāveic noteiktas darbības.
Notīriet sāli ar siltu ūdeni
Pēc pastaigas apavi nekavējoties ir jānomazgā. Mazgājiet zābakus ar mīkstu birstīti siltā ūdenī. Pārnesam apavus uz siltu vietu, lai audums nedaudz nožūtu.
Žāvēšanas laikā jāpārliecinās, ka nerodas jaunas baltas svītras. Ja tās parādījušās, tad pāris jāmazgā vēlreiz, bet jau pievienojot ūdenim etiķskābi. Uz 1 litru ūdens jāpievieno 1 tējkarote galda etiķa esences.
Žāvēšana ar papīra dvieļiem
Pēc tam, kad apavi ir pilnībā notīrīti no ceļa “ķīmijas”, tie ir labi jāizžāvē. Taču tas jādara lēnām, lai nesabojātu virsmu. Žāvēšana uz radiatora vai ar elektrisko žāvētāju šajā gadījumā nederēs.
Paņemam papīra lapas, salvetes vai papīra dvieli un piepildām katra zābaka iekšpusi, lai tiem piešķirtu oriģinālu formu. Izņemamās zolītes var žāvēt atsevišķi. Apavus nevajadzētu uzvilkt, kamēr tie nav pilnīgi izžāvēti.
Aizsargslāņa izveidošana
Tīri un sausi zābaki labi jāimpregnē ar ūdensnecaurlaidīgu aerosolu. Protams, labāk izmantot profesionālu līdzekli. Aerosols palīdz noturēt ūdeni uz virsmas, atgrūž un neļauj tam iekļūt auduma iekšpusē.
Lai nodrošinātu kvalitatīvu aizsardzību, pāris jāapstrādā reizi nedēļā, ja uz seguma ir sāls. Pēc apstrādes jānogaida vismaz 2 stundas, lai impregnēšana labi nostiprinātos. Jaunu pāri labāk apstrādāt 2 reizes ar vismaz 2-3 stundu intervālu.
Uzklājiet apavu krēmu
Ja zābaki ir izgatavoti no īstas ādas, tad pāris jāapstrādā ar apdares līdzekli – krēmu. Taču to var uzklāt tikai pēc tam, kad impregnēšana ir pilnībā izžuvusi. Ar birstes palīdzību nopucējiet zābakus ar krēmu. Tas palīdzēs ādai atgūt iepriekšējo maigumu, elastību un pagarinās kalpošanas laiku.