Noderīgi padomi, kā no sava zemes gabala aizvākt krūmus un mazus kokus ar dziļām saknēm

Ja plānojat pilnībā mainīt savu pagalmu un radīt jaunu ainavas izskatu, pirmais solis ir izņemt vecos augus.

Iespējams, ka jūsu dārzs ir nedaudz noguris un noplucis laika un laikapstākļu ietekmē, vai arī jūs vienkārši esat gatavs veikt drosmīgas pārmaiņas. Esošo krūmu un mazo koku likvidēšana ir svarīgs atjaunošanas solis, jo tiem bieži vien ir dziļa sakņu sistēma, kas var kavēt jaunu aug augšanu un pat bojāt ainavu.

Paskaidrosim, kā izmantot vecās un jaunās metodes, lai šos augus likvidētu, bet saglabātu dārza harmoniju neskartu.

Veco augu aizvākšanas nozīme

Veco šķirņu likvidēšana ne tikai uzlabo dārza izskatu, bet arī ļauj radīt labvēlīgu vidi jauno šķirņu augšanai. Augi ar dziļu sakņu sistēmu var bojāt ainavu, traucējot citu apstādījumu sakārtojumu.

Galvenais iemesls augu likvidēšanai ir to invāzija ar kaitēkļiem vai slimībām. Veco, bojāto augu aizvākšana ne tikai novērš infekciju izplatīšanos, bet arī ļauj saules gaismai iekļūt citās zaļajās zonās un veicina veselīgu augšanu.

Izņemšanas procesa plānošana

Pārbaudiet vietējos noteikumus. Pirms sākat darbu, noteikti pārbaudiet vietējos noteikumus un saņemiet visas nepieciešamās atļaujas. Bieži vien pirms rakšanas jāsazinās ar vietējām iestādēm, lai tās varētu atzīmēt pazemes inženierkomunikācijas un novērstu infrastruktūras bojājumus.

Sagatavojiet teritoriju

Atbrīvojiet teritoriju ap koku vai krūmu no jebkādiem šķēršļiem, atkritumiem vai citiem priekšmetiem, kas var traucēt darbu. Nodrošiniet pietiekami daudz vietas, lai varētu droši pārvietot instrumentus, un atcerieties valkāt aizsargapģērbu, cimdus un aizsargbrilles.

Novērtējiet augu

Rūpīgi apskatiet krūmu vai koku, ko plānojat noņemt. Nosakiet slīpuma virzienu, iespējamos apdraudējumus, piemēram, elektrolīniju vai blakus esošo būvju tuvumu. Plānojiet koka krišanas ceļu, lai līdz minimumam samazinātu kaitējumu videi.

Par koku un sakņu izņemšanu lasiet nākamajā lapā!

Leave a Comment