5 pazīmes, ka kaķis uzskata jūs par savu īpašumu (nevis saimnieku)

Daudzi saka: “Man mājās dzīvo kaķis.” Taču, ja būsim godīgi — biežāk ir tieši otrādi. Jūs dzīvojat pie kaķa.

Un, ja agrāk domājāt, ka esat viņas gādīgs saimnieks, iespējams, šodien uzzināsiet, ka patiesībā viņš jūs sen jau ir pieradinājusi un pieskaitījusi pie savas personīgās īpašības.

Kaķi ir neatkarīgi, lepni, gudri un… pilnīgi pārliecināti par savu pārākumu. Un lai gan mēs viņiem pērkam barību, rotaļlietas un mīkstas guļvietas, tas vēl neko nenozīmē. Jo kaķis var no sirds uzskatīt, ka tas viss viņam pienākas pēc tiesībām, bet jūs tikai uz laiku pildāt apkalpojošā personāla funkcijas.

Lūk, 5 pazīmes, ka kaķis uzskata jūs par savu īpašumu. Pārbaudiet – varbūt jūs jau viņam “piederat”.

1. Viņa berzējas gar jums nevis vienkārši tāpat – viņa jūs iezīmē

Šķiet, ka kaķis maigi pieskaras jums ar vaigu, apstaigā apkārt, murrā. Bet patiesībā – viņš atstāj savu smaržu. Kaķiem uz purna ir īpašas dziedzeri, un, kad viņi berzējas, viņi burtiski saka: “Šis ir mans. Neskart. Mana barība, mans cilvēks.”

Šāda veida anomālijas nav novērotas kopš 2007. gada – kam būtu jāsagatavojas maija beigās un jūnija sākumā

Tā nav vienkārši pieķeršanās izpausme, bet īsta teritorijas iezīmēšana. Un, ja domājat, ka viņš berzējas tāpēc, ka jūs viņam patīkat – iespējams. Taču daudz ticamāk – viņš vienkārši baidās, ka kāds cits vēlēsies jūs paglaudīt. Vai izmantot paredzētajam mērķim.

Jo biežāk saņemat šo “berzēšanos”, jo acīmredzamāk: jūs esat īpašums. Mīksts, silts un oficiāli iezīmēts.

2. Viņa izlemj, kad jums drīkst kustēties – īpaši, ja sēžat

Jūs apsēžaties uz dīvāna — un tūlīt pat uz ceļiem nonāk kaķis.

Pamēģiniet piecelties — jūs sagaida aizvainots skatiens, smags nopūtiens un demonstratīva aiziešana. Jūs esat daļa no interjera, un, ja kaķim ir ērti — sēdiet un nekustieties.

Īpaši aktuāli tas ir vakarā, kad tikko esat iekārtojies skatīties filmu. Kaķis parādās burtiski pēc minūtes, un viss — jūs esat piesiets pie krēsla. Jebkura mēģinājuma pakustēties tiek uztverta kā nodevība. Daži kaķi pat iedzeļ, ja viņiem traucē atpūsties. Jo labs dīvāns nedrīkst kustēties. Un jūs, lai cik skumji tas arī izklausītos, esat viņa dīvāns.

3. Viņi kontrolē visas durvis un kustību dzīvoklī

Aizvērtas durvis? Nepieļaujami. Viņa nekavējoties sāks ņaudēt, skrāpēt, izrādīt neapmierinātību. Taču tiklīdz atvērsiet — viņš… neieies. Vienkārši pastāvēs, paskatīsies un aizies. Jo īpašniekam ir tiesības zināt, kas atrodas aiz durvīm, pat ja viņam tur nemaz nav jāiet.

Ja jūs ejat uz vannasistabu — uzskatiet, ka esat paņēmis atvaļinājumu bez brīdinājuma. Kaķis sēdēs pie durvīm un pārbaudīs, ko jūs tur darāt. Dažreiz vienkārši kontrolei. Dažreiz — lai atgādinātu: “man tu esi vajadzīgs sasniedzamībā. Vienmēr.”

Lasi vēl: Kā atbaidīt mušas, knišļus un odus ar tautas līdzekļiem

Ir kaķi, kuri jūs pat pavada pa dzīvokli. No istabas uz istabu. Ne jau tāpēc, ka ilgojas — bet tāpēc, ka jūs esat viņas īpašums. Viņai ir jāzina, kur jūs atrodaties. Tā nav rūpes. Tā ir novērošana.

 

 

Šķir otru lapu, lai lasītu turpinājumu….