Tautas ticējumi 1. maijam: kam šajā dienā mājās atlidos laime, bet kam nāksies liet asaras līdz pat Vasarsvētkiem

Tautas kalendārā tagadējie Pavasara un Darba svētki tika saukti par Kuzmu–dārzkopi jeb Kukuškina dienu. Tautas ticējumos teikts, ka šajā dienā vienmēr sāk dziedāt dzeguzes.

Cilvēki ticēja, ka Kosma pasargā visus sējumus no salnām. Kuzmas dienā, ja laikapstākļi bija labvēlīgi, sēja burkānus, bietes, redīsus un zaļumus. Tajā pašā laikā obligāti vēlējās kādu vēlēšanos — uzskatīja, ka tā noteikti piepildīsies.

Lietus līst un jūs bez lietussarga? Uzskata par veiksmi!

Nokļūt lietū bez lietussarga 1. maijā tika uzskatīts par laimi. Ticēja, ka mati, kas šajā dienā samirkuši lietus ūdenī, kļūst zīdaini, veselība nostiprinās un domas kļūst skaidrākas.

1. maiju cilvēki centās pavadīt kopā ar tuviniekiem — jo lielāka bija sanākušo kompānija, jo vairāk veiksmes gaidāms gan darbā, gan jaunos sākumos. Tāpat bija pieņemts šajā dienā vairāk atpūsties gan garīgi, gan fiziski — tas esot piešķīris spēku nākamajiem sešiem mēnešiem.

Aizliegumi Kuzmas – dārzkopja dienā

Pastāvēja arī vairāki aizliegumi. Nedrīkstēja strīdēties 1. maijā — tas varēja novest pie nelaimēm, bēdām un ilgstošiem strīdiem līdz pat Vasarsvētkiem. Šajā dienā nedrīkstēja mainīt frizūru vai veikt jebkādas izmaiņas izskatā — tas varēja izraisīt atmiņas problēmas.

Lasi vēl: Valpurģu nakts no 30.aprīļa līdz 1.maijam : sāls uz sliekšņa maģijas simbols

Tāpat nevajadzēja domāt sliktas domas, jo tad viss gads varētu paiet nelaimīgas mīlestības, trūkuma vai veiksmes trūkuma zīmē. Diena būs īpaši nejauka tiem, kuri meklē asas izjūtas un varēja palikt gluži bez nekā.

 

 

 

Šķir otru lapu, lai lasītu turpinājumu….