Daži veļas mašīnu lietotāji joprojām strīdas par to, vai pēc mazgāšanas cikla pabeigšanas vajadzētu atstāt veļas mašīnas durvis atvērtas. Vieni, baidoties no pelējuma un nepatīkama aromāta rašanās, mēdz noslaucīt visas iekšējās daļas sausas.
Citi, tieši pretēji, cieši aizver durvis līdz nākamajai mazgāšanai un par to vairs nedomā. Bet kā ir pareizi?
Daudzi pieredzējuši veļas mašīnu remontmeistari ir vienisprātis — nav īpašas vajadzības atstāt ielādes lūku atvērtu, jo nepieciešamo ventilāciju jau ir nodrošinājis ražotājs. Turklāt pastāvīgi atvērtas durvis var radīt vairākas problēmas iekārtas ekspluatācijā.
Pirmkārt, veļas mašīnas durvis ir elements, kas nodrošina hermētiskumu un pasargā ierīci no noplūdēm. Tām nav piešķirtas citas funkcijas. Parasti tās ir izgatavotas no bieza rūdītā stikla, tāpēc smagas durvis atvērtā stāvoklī var viegli nosvērties. Eņģes, kas tās notur pie korpusa, nav paredzētas šādām slodzēm, jo bieži tiek izgatavotas no trausliem alumīnija sakausējumiem. Un tas rada vēl vienu, ne mazāk nepatīkamu problēmu.
Durvju bloķēšanas mehānisma kļūmes
Tā kā durvis pakāpeniski nosveras savu svaru dēļ, elektroniskā slēdža ass, kas atrodas uz veļas mašīnas korpusa, ar laiku vairs nesakrīt ar durvju aizdares mehānisma asi. Rezultātā fiksatora mēlīte vairs nesasniedz tam paredzēto atveri un nespēj cieši aizslēgt durvis. Tas izraisa gan durvju bloķēšanas mehānisma (DBM) iekšējo elementu paātrinātu nolietošanos, gan kļūdas durvju aizvēršanās pozīcijas noteikšanā, kā arī var novest pie durvju iesprūšanas.
Atlikušā ūdens galvenā funkcija veļas mašīnā
Cenšoties mākslīgi izžāvēt tvertnes iekšpusi, jūs vienlaikus traucējat arī veļas mašīnas konstrukcijas īpatnībām. Proti, automātiskajās veļas mašīnās vienmēr jāpaliek zināmam daudzumam ūdens (no 0,5 līdz 2 litriem). To paredzējis ražotājs. Ūdens, kas pēc mazgāšanas paliek mašīnas iekšpusē dabiski, pilda hidroslēga funkciju. Tas aizsargā iekšējos mehānismus, tostarp caurules un notekas sūkni, no gaisa piekļuves (aizgaismošanās).
Lasi vēl: Raujat ārā struteni? Velti — tas ir spēcīgs līdzeklis pret laputīm un naktstauriņu kāpuriem
Turklāt šis ūdens ir nepieciešams arī tādēļ, lai mazgāšanas laikā radušās pulvera paliekas un auduma šķiedras (visdažādākie pūkainie bumbuļi, diegi un šķiedras) saglabātos suspendētā stāvoklī un tiktu izskaloti ārā nākamās mazgāšanas laikā. Ja durvis regulāri tur atvērtas, visas šīs sīkās daļiņas sāk izžūt un nosēsties uz sildelementu virsmas, būtiski samazinot to kalpošanas ilgumu.
Šķir otru lapu, lai lasītu turpinājumu….
Tevi noteikti interesēs
- Kaimiņam neizdodas atrast otro pusīti. Kad aprunājāmies, sapratu, kādas ir viņa prasībasby Rinalds Bergmanis
- Rādu, kā gatavoju grūbas – vīrs un bērni ēd kā piedevu un lūdz gatavot biežākby Rinalds Bergmanis
- Meteorologi prognozē, kad beidzot Latvijā iestāties kārtīgs siltums, kad gaisa temperatūra būs +20 un vairāk grāduby Laura Blūma