Latvijas Valsts Mežu darbiniece, veicot pienākumus Aglonas mežos, aci pret aci satiekas ar meža zvēru

Foto – Pexels

Latvijas Mežu Dienesta darbiniece, veicot savus pienākumus Aglonas pusē, sastapusies ar meža zvēru, un šī tikšanās izvērtusies pavisam negaidīta, teikts uzņēmuma mājaslapā.

Sabīne Landsmane ir Latvijas Valsts Mežu Dienvidlatgales reģiona plānotāja un šajās dienās viņa, kā ierasti, veica savus pienākumus Aglonas mežos.

Maijs un arī jūnijs Latvijas mežos ir mazuļu laiks – šajā periodā savus mazos pasaulē laiž dažādi meža zvēri, tāpēc cilvēkiem ir jābūt uzmanīgiem, jo mātes ļoti aktīvi kontrolē savus mazuļus, tāpēc dzīvnieka rīcība reizēm var būt neprognozējama.

Foto – Pixabay

Sabīne stāsta, ka marķējot plānotās cirsmas robežas, viņa pavisam nejauši pamanījusi netālu esošo mazu lapsēnu. Sākumā esot nobijusies, jo domājusi, ka tuvumā varētu būt arī pieaugušas lapsas. Tomēr, ieskatoties vērīgāk, sapratusi, ka mazulis ir iesprūdis krūma zaru žāklē un pats saviem spēkiem netiek ārā. Viņa ilgi neesot bijusi droša, vai lapsēnam viss ir kārtībā, tomēr, kad pietuvojusies, mazulis iešņācies.

Pirms ķerties pie lapsēna atbrīvošanas, Sabīne esot sākumā pārliecinājusies, vai tuvumā nav lapsēna mātes, jo tādējādi pastāvēja bažas, ka māte var sargāt savu mazuli. Pēc rūpīgas apkārtnes apskaties viņa atgriezusies pie dzīvnieka un ar koka kāta palīdzība atlieca krūmu zarus, doto lapsēnam iespēju no turienes izkļūt.

Pieredzējuši agronomi nosaukuši 3 vislabākās gurķu šķirnes, kas nebaidās ne no karstuma, ne no aukstuma un dod labu ražu

Lasi vēl: Maestro Raimonds Pauls izteicis savu viedokli par “Tautumeitām”, kuras šovakar pārstāvēs Latviju Eirovīzijas konkursā (+ VIDEO)

“Tas nebija viegli, taču pēc brīža izdevās,” – sieviete priecīga. Lapsēns sākumā esot bijis nedaudz apjucis, pavērojis kādu brīdi vēl apkārtni un tad ātri devies savā ceļā – visticamāk, pie savas ģimenes.

Foto – Pexels

Latvijas Valsts Mežu vecākais vides eksperts Uģis Bergmanis skaidro, ka lapsas parasti laiž pasaulē mazuļus savās alās – pārsvarā mežā, tomēr šie dzīvnieki alas var rakt arī pamestās ēkās un vietās, kas ir apdzīvotas. Bergmanis uzsver, ka, ja mežā pamanāt rotaļājamies lapsēnus, nevajadzētu tiem tuvoties, jo tuvumā noteikti ir arī lapsēnu māte.

Tā kā lapsas labprāt meklē barību arī atkritumu konteineros un komposta kaudzēs, tās arvien biežāk ir redzamas arī apdzīvotās vietās, īpaši diennakts tumšajā laikā.