Kā saprast, vai jūsu telefons tiek izspiegots – 5 nepārprotami signāli

Noklausīšanos telefonā visbiežāk veic nevis drošības dienesti, bet privātpersonas, kuru mērķi nav godīgi.

Ar īpašām spiegprogrammatūrām iespējams sekot līdzi visām jūsu telefona darbībām – no zvanu pārtveršanas līdz datu iegūšanai. Pietiek tikai apmeklēt aizdomīgu mājaslapu vai instalēt failu no nezināma avota, lai nonāktu riska zonā. Lūk, 5 skaidras pazīmes, kas var norādīt uz to, ka jūsu ierīce nav drošībā.

Baterija izlādējas daudz ātrāk nekā ierasts

Akumulatora nolietojums ir normāla parādība, taču tas notiek lēni – mēnešiem un pat gadiem ejot. Ja tikko vēl telefons darbojās visu diennakti, bet nu jau izlādējas pusdienlaikā, tas var liecināt par ko vairāk nekā tikai vecu bateriju. Ir vērts pievērst uzmanību.

Ja telefons ātri izlādējas, iespējams, tajā darbojas kāda izsekošanas programma. Dažreiz to var noķert ar kādu drošības lietotni, bet bieži nākas veikt pilnu rūpnīcas atiestatīšanu vai pat mainīt pašu telefonu.

Nepietiekama brīvā vieta telefonā

Ja ierīces atmiņa regulāri piepildās, pat ja dzēšat nevajadzīgas lietotnes un failus, iespējams, fona režīmā darbojas spiegprogrammatūra. Šādām programmām nepieciešama ievērojama daļa brīvās vietas, lai uzglabātu iegūto informāciju, piemēram, zvanu ierakstus un citus datus. Turklāt pati programma var aizņemt vairākus gigabaitus, bet netiks parādīta failu vai lietotņu sarakstā.

Neparastas vai traucējošas skaņas telefona zvanu laikā

Ja kāds klausās tavu telefonu ar modernām metodēm, to gandrīz nevar pamanīt. Bet ja izmanto lētākas ierīces, tad bieži vien zvanu laikā vari dzirdēt dīvainas, neierastas skaņas – nevis klikšķus kā filmās, bet kaut ko tādu, kas izklausās pēc fona troksņa. Šīs skaņas bieži sajauc ar savienojuma traucējumiem, piemēram:

-Dzirdams sava balss atbalss.
-Sarunu biedra vārdi pārtrūkst, netiek pateikti līdz galam.
-Skaņa burbuļo, čāpst, raustās.
-Fonā dzirdams dūkoņa.

Īpaša uzmanība jāpievērš pēdējām divām pazīmēm!

 

Šķir otru lapu, lai lasītu tālāk