Kurās dienās nedrīkst mazgāt grīdas: tautas ticējumi

Mūsu senči bija pārliecināti: grīdas mazgāt nevar jebkurā dienā.

Dažas dienas uzskatīja par nepiemērotām šim darbam, pat kaitīgi, jo varēja nejauši „izmazgāt” no mājas veiksmi, utt.

Kuras dienas bija aizliegtas un kāpēc?

Pirmā vietā – pirmdiena. No tās sākas nedēļa, un tika uzskatīts, ka šīs dienas enerģiju viegli var nobiedēt vai “izmazgāt”.

Grīdu mazgāšana pirmdienās pēc ticējumiem solīja grūtības visai nedēļai, finansiālus zaudējumus un nelielas, bet kaitinošas problēmas. Labāk ļaut dienai “nostāvēties” un nodarboties ar citām lietām.

Stingrs aizliegums bieži tika likts otrdienai. Pastāvēja uzskats, ka otrdien grīdu mazgāšana “izpūš” viesus no mājas. Un ne tikai atceļ vizītes, bet ilgstoši attur gaidītos apmeklētājus.

Kas notiek ar sievieti pēc 50, ja ilgstoši nav attiecību: dalos ar savu pieredzi – gads bez partnera

Ja jums patīk, ka mājās ir trokšņaini un jautri draugu lokā, otrdiena nav labākā diena grīdu mazgāšanai.

Īpaši uzmanīgi izturējās pret svētdienu. Šī diena tika veltīta atpūtai, lūgšanām un ģimenei. Jebkāds smags darbs, tostarp aktīva grīdu mazgāšana (īpaši ar ūdens aiznešanu no mājas), tika uzskatīts par lielu grēku un miers tika traucēts.

Lasi vēl: Šī gurķu recepte ir mana vīra mīļākā – viņš ir nogaršojis arī citas receptes, bet vienmēr atgriežas tikai pie šiem

To darīt nozīmēja piesaistīt nelaimes, atņemt mājai mieru un labklājību nākamajā nedēļā. Atļauts bija tikai ātri noslaucīt putekļus vai iztīrīt nelielus traipus.

Kā runāt ar likumsargu, kurš jūs ir apstādinājis – 5 frāzes, kas var iespējams glābt no protokola

 

Šķir otru lapu, lai lasītu turpinājumu……