Mao Dzeduna valdīšanas laikā Ķīnā tika ieviestas krasas pārmaiņas, kurām vajadzēja uzlabot un modernizēt iedzīvotāju dzīvi. Viena no šādām kampaņām tika veltīta zvirbuļu iznīcināšanai, jo tie apēda pārāk daudz labības graudu.
Zvirbuļu nonāvēšanas kampaņa tika īstenota no 1958. līdz 1962. gadam. Papildus tam tikpat lielos apmēros tika apkarotas žurkas, mušas un odi.
Iedzīvotājiem lika darīt visu, kas ir viņu spēkos, lai iznīcinātu zvirbuļus. Tai skaitā notika bungu rībināšana, kas izbiedēja zvirbuļus, un viņiem bija bail nosēsties labības laukos, tā putni lidoja no viena lauka uz otru, līdz nomira no pārpūles. Tāpat cilvēki iznīcināja zvirbuļu ligzdas un izšāva tos. Tā ļaudis pavadīja visu savu brīvo laiku. Valdības mērķis bija putnu sugas novešana līdz izmiršanai.
Lasi vēl: Vai vistas ir pārāk gudras, lai tās ēstu? Atklāta neticama patiesība par šiem putniem
Šķir lapu tālāk, lai lasītu vairāk par šo gadījumu!
Tevi noteikti interesēs
- 3 jauni interneta krāpniecības veidi, ko krāpnieki izmanto, lai nopelnītu – esi informēts
- Vasilisa Volodina sola, ka nedēļā no 2026. gada 12. līdz 18. janvārim, trīs ķīniešu horoskopa zīmes izbaudīs īpašu Fortūnas labvēlību
- Likums tomēr netiks apstiprināts: līdz konkrētai platībai mājas varēs būvēt bez iestāžu iesaistes
- Grūbu biezputru tagad gatavoju tikai podiņos: izdodas daudz gardāk nekā parasti un mājnieki vienmēr prasa papildporciju
- Mūsu iepriekšējās paaudzes ticēja, ka šie spēcīgie vārdi piesaista laimi un veiksmi – pamācība soli pa solim
- Īsts biezpiena ziemas gardums 10 minūtēs: vienmēr turu biezpiena paciņu ledusskapī tikai šai receptei, jo mājnieki to lūdz atkal un atkal








