Ābolu tik daudz, ka nezini, kur likt? Pagatavo neaizmirstamu ziemas gardumu

Rudens ir ābolu laiks. Šie smaržīgie, gardie un atsvaidzinošie augļi satur daudz vitamīnu un minerālvielu, tāpēc, pirmkārt, tie jāēd svaigi.

Taču ābeles parasti ir ļoti ražīgas, un visus augļus, protams, nav iespējams apēst svaigā veidā, tāpēc noteikti jāveido ābolu sagataves ziemai, tostarp dzidru ievārījumu, veselīgu povidlu, mājas marmelādi. Šie našķi ir lieliski piemēroti baudīšanai pie tējas, kā arī pīrāgu, bulciņu un kūku pildīšanai.

Šajā rakstā sīkāk pastāstīšu, kā pagatavot ābolu povidlu un ābolu marmelādi, kas īpaši garšos bērniem.

Sastāvdaļas ābolu povidlas pagatavošanai:

5 kilogrami ābolu;

4 kilogrami cukura;

300 grami ūdens.

Povidlas pagatavošanas gaita:

Ābolus nomazgājam, sagriežam daiviņās un izgriežam serdes. Liekam alumīnija pannā, pārlejam ar ūdeni, uzliekam vāku un liekam uz uguns. Pēc uzvārīšanās ābolus vārām 10-15 minūtes, līdz tie ir pilnībā mīksti. Ar rokas blenderi sablenderējam ābolus tieši katliņā, kamēr iegūstam viendabīgu biezeni.

Biezenim pievienojam cukuru un, maisot vārām, līdz tas izšķīst. Pēc tam aptuveni 40 minūtes turpinām vārīt uz mazas uguns, līdz povidla sāk sabiezēt, kļūst caurspīdīga un dzintaraina. Šīs pazīmes liecina, ka mūsu gardums ir gatavs.

 

Povidlu lejam sterilizētās burkās līdz pašai augšai, aiztaisām ar vākiem un atdzesējam. Glabājam tumšā, vēsā vietā.

Ābolu marmelādes pagatavošana

Ābolu marmelādes pagatavošana aizņem diezgan daudz laika, bet tas ir tā vērts! Turklāt šā garduma pagatavošanas process lielākoties neprasa no tevis aktīvu līdzdalību. Bet tavi bērni un tu pats/pati noteikti novērtēsi marmelādes lielisko garšu, kad tā būs gatava.

Vajadzēs šādas sastāvdaļas:

2,5 kilogramu nomizotu un daiviņās sagrieztu ābolu. Varam izmantot ābolus ar mizu, tikai tad tie būs jāizberž caur sietu.

1,5 kilogramus cukura (ja negaršo pārāk salda marmelāde, pietiks ar 1 kilogramu cukura).

Pagatavošanas gaita:

Nomizotos un sagrieztos ābolus liekam lielā katlā, pārlejam ar glāzi ūdens, uzliekam vāku un vārām uz mazas uguns, līdz āboli ir pilnībā mīksti. Pēc tam, tāpat kā povidlas receptē, sakuļam ābolus ar iegremdējamo blenderi, līdz iegūstam viendabīgu biezeni.

Ja āboli pirms vārīšanas netika nomizoti, tad gatavo biezeni vajadzēs izberzt caur sietu, lai marmelādē nebūtu kunkuļu ar maziem mizas gabaliņiem.

Gatavo biezeni vēlreiz liekam vārīties uz lēnas uguns, līdz tas labi sabiezē, tad pievienojam cukuru. Pēc cukura pievienošanas biezenis kļūs nedaudz šķidrāks. Turpinām gatavot uz lēnas uguns, līdz tas vairs nenotek no karotes, bet nokrīt no tās. Es ceru, ka saprati mani.

Pēc tam cepešpannu izklājam ar cepampapīru un liekam uz tās gatavo biezeni. Izlīdzinām virsmu un uz divām stundām ievietojam cepešpannu cepeškrāsnī, kas uzkarsēta līdz 90 grādiem. Cepeškrāsns durvis vēlams turēt mazliet atvērtas (par vienu centimetru).

Pēc cepeškrāsns izslēgšanas marmelāde ir tur jāatstāj, līdz tā pilnībā atdziest, tai ir jānožūst. Cepeškrāsns durvīm jābūt nedaudz atvērtām.

Kad marmelādes virspuse ir apvilkusies ar garoziņu, pārklājam to ar jaunu cepampapīru un ar citas cepešpannas palīdzību apgriežam to otrādi. Noplēšam papīru no apakšējās loksnes un ievietojam marmelādi atpakaļ cepeškrāsnī. Karsējam 90 grādos divas stundas.

Pēc otrās karsēšanas reizes atstājam marmelādi uz diennakti, lai tā kārtīgi nožūst. Pēc 24 stundām marmelāde būs gatava – tā kļūs elastīga un to būs viegli sagriezt.

Priecīgu našķošanos!

Neaizmirsti atzīmēt rakstu ar “patīk” un dalīties ar to komentāros! Priecāsimies arī par taviem komentāriem!

 

Leave a Comment