Dobīšu laistīšana, īpaši karstumā, ir procedūra, pret kuru jāizturas atbildīgi. Šajā rakstā noskaidrosim, kurus augus nedrīkst laistīt ar aukstu ūdeni.
Bieži vien dārznieki speciāli atliek ūdeni dārzam, un tas ir pareizi. Tomēr ļoti bieži rodas kārdinājums aplaistīt augus tieši no akas vai šļūtene. Tomēr, kā izrādās, ir dažas augu kultūras, kas šādu “peldi” var neizturēt.
Kāpēc jābūt uzmanīgam ar aukstu ūdeni? Temperatūras svārstību dēļ augi sāk nīkuļot un pēc tam vīst. Tāpēc īpaši bīstams ir auksts ūdens tieši tajās dienās, kad ir karsts. Dažas dārza kultūras šādu darbību var uztvert normāli, bet citas var pat iet bojā.
Pieredzējuši agronomi uzsver, ka pilnīgi un galīgi aizliegts ar aukstu ūdeni ir laistīt: gurķus, papriku, baklažānus, tomātus, melones un arbūzus. Protams, ja augu aplaistīs vienu reizi, būtiska kaitējuma, visticamāk, nebūs. Tomēr, ja tas kļūs par jūsu ieradumu, jūs varat palikt bez ražas.
Lasi vēl: “Viens pienāca man piecu metru attālumā…”: nosaukts Latvijas reģions, kur satikšanās ar lāčiem jau kļuvusi gandrīz par ikdienu
Mazāk jutīgi pret temperatūras svārstībām ir kāposti, burkāni un bietes. Var ar aukstu ūdeni arī laistīt ziemas sīpolus un ķiplokus, kā arī skābenes. Bet pat tie, galu galā, reaģēs uz šo darbību ar ražas samazināšanos. Tamdēļ labāk ar to vispār neaizrauties un noorganizēt sev dārzā kādu mucu, kurā krājas, piemēram, lietus ūdens.
Kā augus pareizi laistīt? Ūdenim vislabāk būtu jāļauj nostāvēties (tātad, ideja par mucu ir par ļoti laba); nelaistīt augus pašā karstumā, darīt to agri no rīta vai vēlu vakarā. Atcerieties, ka pareiza laistīšana ir garantija tam, ka jūsu augi būs spēcīgi un dos arī labu ražu.