Dārznieki atklājuši, kādas puķes var stādīt aprīlī, lai vasarā no dārza nebūtu iespējams atraut acis. Šos padomus sniedza arī ainavu dizaineri, lai vasarā dārzs izskatītos kā krāsaina glezna.
Vislabākais ir tas, ka nosauktās puķes nav ne cimperlīgas audzēšanā, ne arī retas, taču dobēs viena pie otras, tās izskatās patiešām pasakaini.
Kliņģerītes
Kliņģerīšu ziedi atgādina margrietiņas, un papildus to pievilcīgajam izskatam tiem ir arī papildu priekšrocība – tie kā magnēts piesaista apputeksnētājus. Šie viengadīgie augi ir viegli audzējami, viegli kopjami un tos var sēt tieši augsnē jau aprīlī, kad ir pagājis pēdējais sals. Kliņģerītes aug ātri, tāpēc pirmie ziedi parādīsies jau maija beigās.
Celozijas
Ja vēlaties, lai jūsu dārzs izskatās žilbinoši, eksperti iesaka pievērst uzmanību tādām puķēm kā Celozijām. Šie ziedi iekrāsos jūsu ainavu visos sarkanā, oranžā, dzeltenā un rozā toņos. Celozijas var stādīt tieši augsnē tad, kad tā ir sasilusi līdz +15 grādiem pēc Celsija. Mēs par to rakstījām – kā izmērīt temperatūru augsnē.
Lasi vēl: Dārznieks Dāvids padalās ar vērtīgu padomu: kā skaidri zināt, ka zeme ir pietiekoši silta, lai augus stādītu laukā (video)
Kosmejas
Tāpat kā Celozijas, arī Kosmejas ir sastopamas dažādās krāsās. Ja tās iestādīsiet aprīlī, tās sāks ziedēt agrāk un būs pēc iespējas ilgāk krāšņas. Kosmeju sēklas stādiet iekštelpās, lai līdz maijam tās varētu pārvietot uz dārzu. Ņemiet sēklas un izkaisiet tās komposta kastītēs, pēc tam pārklājiet ar augsnes kārtu.
Tās diedzē no +18 līdz +23 grādu temperatūrā siltumnīcā vai uz palodzes, kur uzspīd saulīte. Stādus regulāri laistiet, bet izvairieties no augsnes pārmitrināšanas. Tiklīdz sēklas sāk dīgt, pārstādiet stādus lielākos podiņos. Pēc tam, kad ārā vairs nav salu, pārstādiet to tieši augsnē.
Būs mazi, sanīkuši un rūgti: ko nedrīkst stādīt blakus burkāniem