Mūsu vecvecāki izaudzēja tik spēcīgus stādus, ka vēlāk augi stāvēja dārzā kā kareivji. Gluds, drukns, ar resniem kātiem. Kāpēc, jūsuprāt, viņiem tas izdevās?
Bez jebkādām ķimikālijām, bez importa mēslojuma, bez dārgiem mēslošanas līdzekļiem no veikala… Bet viņiem bija noslēpums! Turklāt tas ir tik vienkārši, ka tagad viņi par to ir vienkārši aizmirsuši.
Jāatzīst, es arī aizmirsu. Gadi iet, tehnoloģijas mainās, reklāma sola brīnumus no katras jaunas mēslojuma pudeles. Bet tad kaut kā iekļuvu sarunā ar pieredzējušu vasarnieku, vectēvu Grigoriju, kuram jau tuvojās astoņdesmit. Un viņš man atgādināja šo metodi, ar kuru padomju laikos izbaroja visus stādus – no tomātiem līdz paprikai.
Kopš tā laika es to izmantoju katru sezonu. Stādi pēc tā ir stiprāki nekā jebkad agrāk! Kāti ir biezi, lapas ir spilgtas, saknes ir spēcīgas. Bet vissvarīgākais ir tas, ka šī metode neko nemaksā.
Pareizāk sakot, tas ir vērts… tasi pupiņu un nedaudz pacietības. Intriģējoši? Bet tas vēl nav viss.
Kāpēc stādi ir vāji, pat ja tos dzirdina un baro?
Katru gadu es redzu vienu un to pašu attēlu. Cilvēki audzē stādus, mēģina, laista, pērk mēslojumu, un tad – vienu reizi, un tie aug. Kāti ir plāni, vāji, lapas ir bālas.
Kāpēc tas notiek?
Tas ir vienkārši. Daudzi aizmirst, ka stādi vēl nav augs, bet gan “mazulis”, kam nepieciešams īpašs uzturs. Minerālmēsli ir kā vitamīni. Bet, ja jūs dosiet tikai vitamīnus, nevis barosiet viņus ar normālu pārtiku, ko tas dos?
Un arī saknes. Ja tie ir plāni un vāji, kā jūs varat nēsāt spēcīgu kātu? Tā nu izrādās: galotnes stiepjas, bet dibens neiztur. Dabā visam jābūt līdzsvarā.
Ko darīt? Kur var dabūt dabisku, spēcīgu mēslojumu, kas padarīs stublājus biezus, saknes spēcīgas un lapas spilgti zaļas? Atbilde: iemērciet “pupiņas” vienu dienu. Jā, tas ir tik vienkārši. Mūsu senči zināja, ka pupiņas ir ne tikai pārtika, bet arī superbarošana!
Pupiņas – dabīgais zelts stādiem
Pupiņas cilvēkiem ir vairāk nekā tikai proteīns. Šī ir augu barības vielu krātuve! Tās čaulā un kodolā ir viss, kas nepieciešams stādiem:
Kālijs ir atbildīgs par stublāju izturību.
Fosfors – stimulē sakņu attīstību.
Slāpeklis – piešķir lapām bagātīgi zaļu krāsu.
Kalcijs – stiprina augu imunitāti.
Tas viss atrodas tieši ūdenī, kurā tika mērcētas pupiņas. Kad tas ir nosusināts, tiek izliets tīrs “šķidrais mēslojums”, pat nezinot. Bet jūs un es tagad zinām, ka jūs nevarat vienkārši izmest šo labestību!
Kā pagatavot burvju ēdienu
To nevarētu būt vieglāk sagatavot. Jums jāņem:
✔ 1 glāze pupiņu (derēs jebkura veida – baltas, sarkanas, kas jums ir);
✔ 1 litrs ūdens.
Piepildiet pupiņas ar ūdeni un atstājiet uz 5-6 stundām (vai uz nakti). Šajā laikā pupiņas sāk “strādāt” – tās izdala visas derīgās vielas ūdenī.
Lasi vēl: Apkaisu 3 karotes zem krūma, kad pumpuri mostas: upenes katru gadu pārsteidz ar lielām un saldām ogām
Pēc tam noteikti izlejiet ūdeni, bet ne izlietnē! TĀ IR MŪSU BARĪBA! Kā ar pupiņām? Pupiņas var pagatavot un ēst – viņu darbs ir padarīts!
Šķir otru lapu, lai lasītu turpinājumu….
Tevi noteikti interesēs
- Kā noslaucīt televizora ekrānu, lai uz tā nebūtu svītru – labākie padomiby Anete Vītola
- Vēl viens pieaudzis lācis nofilmēts ar kameru: tas noticis Jēkabpils novadā pie atpūtnieku iecienīta ezera (video)by Laura Blūma
- VID skaidro, kad regulāras skaidras naudas iemaksas bankomātā var radīt aizdomas un kādu summu nepārsniegtby Sandra Ločmele