Aizmirsu par pelējumu pagrabā pēc 72 gadus vecā kaimiņa padoma: dažu centu šķīdums glābj ražu

 

Dienu vēlāk balināju sienas, kaļķim pievienojot 50 gramus vara sulfāta. Pēdējais posms bija fumigācija ar sēra dungu. Pagrabs tika slēgts uz trim dienām. Pēc vēdināšanas pelējuma smaka pilnībā izzuda. Nākamajā daļā es dalīšos ar pārbaudītām tautas metodēm.

Tautas cīņas veidi

Labi palīdz karsts sodas šķīdums. Uz vienu spaini ūdens ņemu 300 gramus, pievienoju 100 mililitrus joda. Apsmidzinu sienas un griestus ar dārza smidzinātāju. Apstrādāju trīs reizes ar 24 stundu intervālu. Starp apstrādēm ieslēdzu ventilatoru, lai vēdinātu.

Vēl viena vienkārša metode ir etiķis, kas atšķaidīts ar ūdeni. Smarža izzūd divu dienu laikā, bet pelējums nerodas mēnešiem ilgi. Par efektīvākajām aizsardzības metodēm es pastāstīšu šī raksta beigās.

Naktī ieraudzīju īsziņu vīra telefonā: izlasīju un vairs nespēju aizmigt

Kā pasargāt pagrabu no pelējuma

Tagad es regulāri pārbaudu pagraba stāvokli. Reizi mēnesī eju uz leju ar higrometru un mēra mitrumu. Tas nedrīkst pārsniegt 80 %. Uz sienām ir uzstādīts ventilators ar taimeri. Tas ieslēdzas uz pusstundu ik pēc 4 stundām. Visi plaukti ir izgatavoti no metāla un atstatīti no sienām plaukstas platumā.

Lasi vēl: Prognoze 2024. gada novembrim visām zvaigžņu zīmēm

Tagad dārzeņus es glabāju tikai plastmasas kastēs ar caurumiem ventilācijai. Pavasarī un rudenī veicu pilnīgu telpas dezinfekciju. Divu gadu laikā kopš šī stāsta ar pelējumu problēmu vairs nav bijis.

 

Leave a Comment