Mirdza Martinsone ir spilgta ekrāna zvaigzne, kuru apbrīnoja un slepeni iemīlēja daudzi Rīgas kinostudijas filmu skatītāji gan Latvijā, gan ārpus tās.
Šarmantajai aktrisei savas simpātijas neslēpj arī Lauris Reiniks, kurš šonedēļ piedalās kanāla “360TV” svētku raidījumā “Vakariņš ar savējiem” kopā ar Martisoni. Tomēr viņas ceļš uz aktiermākslu varēja izvērsties pavisam citādi – jaunībā Mirdza apsvēra iespēju studēt ķīmiju.
“Man skolā ļoti patika ķīmija, un es nopietni domāju to studēt. Bet mans matemātikas skolotājs teica – tev ķīmiju? Un slepeni iedeva astrologa kontaktus, lai palīdz man izlemt,” atklāj Martinsone. Interesanti, ka skolotāju vēlāk atlaida – ne tieši šī gadījuma dēļ, bet tāpēc, ka viņš paralēli matemātikai skolēniem stāstīja arī par astroloģiju un ezotēriku.
Valsts svētku nedēļā raidījumā “Vakariņš ar savējiem” trīs ģimenes klās baltus galdautus, cildinot dzimtenes mīlestību. Viesu vidū būs ne tikai Martinsone, bet arī TV personība Baiba Sipeniece-Gavare un mūziķis Lauris Reiniks. Skatītājus sagaida sirsnīgi piedzīvojumi, jautras izklaides un ģimeniska atmosfēra, radot īstus svētku vakarus.
Tas bija 1973. gada janvāris, kad Mirdza Martinsone pirmo reizi parādījās publikas priekšā Šarlotes lomā Tenesija Viljamsa lugā Leguānas naktis. Daudzi sajūsminājās par viņas skaistumu, taču tikai pati Mirdza zina, cik daudz pūļu bija jāiegulda, lai režisori viņā saskatītu ne vien glītu sievieti, bet arī spēcīgu dramatisko aktrisi. Viņas talants uzplauka lomās – Asnate izrādē Jāzeps un viņa brāļi, Ārija lugā Indulis un Ārija, Matilde Pazudušajā dēlā. Tajā laikā daudzi uzskatīja, ka viņa būtu ideāla Spīdola, bet deviņdesmitajos gados Martinsone kļuva par komēdijas žanra karalieni.
Viena no viņas mīļākajām lomām bija Monika populārajā seriālā, kas skatītājus aizrāva pirms 25 gadiem. Lai gan Monikas dzīvespriecīgajai dabai bija tikai neliela līdzība ar pašas Mirdzas raksturu, šis tēls kļuva tik iecienīts, ka aktieru komanda pat devās koncertturnejā. Atšķirībā no savas varones, Martinsone neuzsāka biznesu, neiegādājās lauku īpašumu un nepārcēlās uz ASV, kur risinājās trīssēriju filmas Mirāža darbība.
Lasi vēl: VID skaidro vai tie kas iesniedza nodokļu deklarāciju 1.martā saņems to ātrāk kā pārējie
Filmas varone Džinnija viņai atnesa sekssimbola statusu, un pat šodien aktrise reizēm saņem īsziņas no nepazīstamiem kungiem ar aicinājumiem satikties. Mirdzas ceļš uz panākumiem bijis krāšņs un daudzveidīgs, atstājot paliekošu iespaidu gan uz teātra, gan televīzijas skatītājiem.