No piektdienas līdz svētdienai, visticamāk, atkal pūtīs brāzmains rietumu vējš. ECMWF prognozē pārsvarā sausu laiku ar ciklonu tālāk ziemeļos, bet GFS modelis paredz daļēji lietainu laiku. Piektdien maksimālā gaisa temperatūra būs robežās no +15 līdz +24 grādiem, bet sestdien — no +12 līdz +23 grādiem. Laika prognozēs joprojām ir daudz neskaidrību, un, visticamāk, realitāte būs kaut kur pa vidu starp abiem scenārijiem.
Jauna, īslaicīga siltāka gaisa ieplūšana Latvijā varētu notikt ap 7. jūliju, tomēr šīs prognozes šobrīd vēl nevar uzskatīt par drošām. Eiropas vidēja termiņa prognozes liecina, ka nākamnedēļ Eiropā kopumā saglabāsies pavēss laiks, savukārt siltāku gaisu varētu sagaidīt, sākot ar jūlija vidu. Lai sekotu aktuālākajai informācijai un ikdienas prognozēm, ieteicams apmeklēt LVĢMC un sinoptiķa Martina Bergšteina sociālos tīklus.
Vai jūlijs būs daudz karstāks
Centrālās Austrumeiropas iedzīvotāji gaidāmajā jūlijā piedzīvos temperatūras svārstības no vēsuma līdz anomālam karstumam. Par to sestdien, 28. jūnijā, ziņoja Leuss, vadošais speciālists ārzemju Phobos meteoroloģijas centrā.
Saskaņā ar sinoptiķu teikto, mēneša sākumā laika apstākļi daudz neatšķirsies no jūnija, un gaisa temperatūra tiek prognozēta zem klimatiskās normas. Līdz jūlija vidum centrālajos reģionos ienāks siltums un pat mērens karstums. Tomēr mēneša beigās siltā anomālija atkal nomainīsies ar aukstu laiku, un termometri rādīs zem ilgtermiņa vērtībām.
Vasaras vidū būs gan vēsums, gan anomāls karstums, savā Telegram kanālā rakstīja Leuss. Eksperti arī norādīja, ka jūlijā Centrālajos ajonos gaidāms lietains laiks, savukārt valsts dienvidos sausuma dēļ prognozēta liela problēmu varbūtība.
Tevi noteikti interesēs
- Jāņogas un upenes pavasarī pabaroju tikai šādi: viena sauja vienkārša mēslojuma uz krūmu un ogas izaug lielas, gluži kā ķirši
- “Jūnijā bija paredzēts mūsu lauku vidusskolas salidojums – kā es priecājos, ka tas nenotika” stāsta Andris
- Ir pagājis gads, jauniešu dzīvēs daudz kas ir izmainījies un daudz kas vēl būs…(15.daļa FINĀLS)
- Meteorologs Toms Bricis vēsta, ka ziema vēl līdz galam nav atvadījusies un par sevi liks manīt jau nākamnedēļ
- Sāku satikties ar vīrieti, kuram ir atvase no iepriekšējām attiecībām; mēnesi vēlāk viņš teica: “Pieskati Tomu šajā nedēļas nogalē, man vajag atpūsties”
- CSDD publicē svarīgu ziņu visiem autovadītājiem pirms Lieldienām: “Ieplānojiet laicīgi”








