1.”Tas ir pārāk grūti!”
Ja tev šķiet, ka tavi sapņi ir pārāk tāli vai nesasniedzami, pajautā sev: „Ar kādiem mazākiem soļiem es varu sasniegt šo mērķi?” Ja ne uzreiz, tad lēnāk, apdomīgāk…
Ja gribi noskriet maratonu, ik dienu noskrien pāris kilometrus. Ja gribi uzsākt savu biznesu, sāc iegūt kontaktus – cilvēkus, kas jau ir šajā industrijā. Mācies no viņiem, uzkrāj savu informācijas „bagāžu”. Ja gribi apceļot pasauli, noskaidro, kāds darbs vai iesaistīšanās tev dotu šādu iespēju.
2.”Man jākļūst veiksmīgam ātri.”
Cik ātri tu gribi sasniegt savus mērķus? Rīt, parīt? Vai arī tuvāko desmit gadu laikā?
Pat ja laiks tev šķiet kā mūžība, uzdod sev šo jautājumu: „Vai tu labāk sasniedz savus mērķus vēlu, vai nesasniedz nemaz?” Šķiet, ka pirmais variants ir daudz vēlamāks. Atceries, kas lēnu nāk, tas labi nāk.
3.”Vai nu esmu slavens, vai arī esmu izgāšanās.”
Vai tev ir draugs – muzikants? Vai viņš ir pasaulslavens? Iespējams, ka atbilde ir „nē”. Bet vai viņš izbauda to, ko ir sasniedzis. Visticamāk, ka jā. Tev nav jābūt slavenam, lai justos labi par paveikto.
Un kas tad galu galā ir slava? Citu cilvēku apbrīna? Kam gan tā vajadzīga? Labāk iemanto citu cilvēku cieņu. Iemanto savu cieņu.
Tu vari nekļūt par slavenāko personu pasaulē un tas pat ir labi.
4.”Esmu nokavējis savu iespēju.”
Vai tev šķiet, ka tavs laiks ir pagājis? Domā, ka, ja tu būtu jaunāks, iespējas būtu daudz lielākas. Iespējams, tās arī būtu lielākas, bet tas nenozīmē, ka arī tagad tev nav iespējams sasniegt vēlamo. Pasaulē, kur jau tīņa gados cilvēki kļūst par miljonāriem, ir viegli sākt domāt, ka mūsu laiks jau ir pagājis. Bet šie daži veiksmes stāsti nenosaka tavu iespēju robežas. Daudzi ievērojami cilvēki ir pievērsušies savai aicinājumam vai sapņiem tikai brieduma gados. Kādēļ gan lai tu būtu izņēmums?
Vienmēr pastāv risks, bet iespējams, ka tā apmērus tu pārspīlē. Un atkal – kurš neriskē, tas arī nekad nevar uzvarēt.
Avots: