Asfalts kūst: sinoptiķis pastāstīja, ko sagaidīt iedzīvotājiem no spēcīgā ciklona, kurš tuvojas

Meteorologi pastāstīja par spēcīgu ciklonu, kas skars Austrumeiropu. Pēc viņu teiktā, fronte pārvietojas no dienvidrietumiem uz ziemeļaustrumiem un ir saistīta ar anomālu karstumu.

Ciklons izraisīs stipras pērkona lietusgāzes, krusu un brāzmainu vēju, īpaši Baltijas reģionā. 14. jūlijā šajos reģionos spēkā ir vētras brīdinājums, atgādināja speciālists.

Ciklons virzās uz ziemeļaustrumiem un nedēļas beigās nesīs siltumu Austrumeiropas rietumu daļā. Tajā pašā laikā tas izraisīs frontālo zonu pastiprināšanos Baltijas valstīs, kur tuvāko divu dienu laikā gaidāmi stipri nokrišņi kontrasta starp anticiklonu un mitrajām masām dēļ.

— Viss, kas ir uz dienvidiem, tas viss saistās ar anomālu karstumu. Tas nozīmē, ka pat ne tikai Eiropas Dienvidu pludmalēs, bet arī teritorijās ar mežiem un upēm būs liels karstums. Tas viss ir šī spēcīgā anticiklona dēļ, kas pakāpeniski sašaurināsies un virzīsies uz ziemeļrietumiem, — skaidroja meteorologs Juris Varakins.

“Nekad vairs nepērciet šādas olas, pat ja atlaide ir liela un cena ir laba,” sacīja man vīramāte

Tomēr..

Saskaņā ar prognozēm, lietus Baltijā gaidāms 13. jūlijā. Karstums saglabāsies līdz nedēļas beigām, pēc tam no 14. datuma sāksies temperatūras pazemināšanās un lietus pastiprināšanās ar vēsāku laiku visā Austrumeiropā.

Daudzviet Eiropā vat tikt izsludināts vētras brīdinājums anomālā karstuma dēļ. Centrālajā apgabalā temperatūra var sasniegt +40 grādus, bet Dienvidu apgabalos — līdz +42 grādiem, paziņoja Hidrometcentra zinātniskais vadītājs Romāns Vilfands.

Lasi vēl: Kāpēc pēc 55 gadu vecuma es vairs neļauju viesiem pārnakšņot manā mājoklī

Meteoroloģe Tatjana Pozdņakova pastāstīja, ka līdz nedēļas beigām gaisa temperatūra Austrumeiropā pārsniegs klimatisko normu par 6–7 grādiem. Pēc viņas teiktā, nokrišņi nav gaidāmi, bet debesis būs gandrīz bez mākoņiem.

Termins “Ēģiptes naktis” centrālajā daļā agrāk šķita eksotisks. Parasti šāda temperatūra ir raksturīga Ziemeļāfrikas pilsētām, kur nakts vēsums ir retums un karstums nemazinās pat pēc saulrieta. Tomēr pēdējos gados klimata anomālijas arvien biežāk ir atnesušas uz Austrumeiropu temperatūras apstākļus, kas nesen šķita neiespējami. Ārzemju Hidrometeoroloģijas centra zinātniskais direktors Romans Vilfands norāda, ka pašreizējais nakts karstuma vilnis nav nejaušība, bet gan daļa no stabilas tendences. Ēģiptes naktis kļūst par jaunu klimatisko parādību reģionam.

Bet vai Latvijai tuvojas karstuma vai aukstuma vilnis?

Turpinājumu lasiet nākošajā lapā