Vai astronomiskais rudens vienmēr iestājas vienā dienā?
Parasti rudens sākšanās iekrīt 22. vai 23. septembrī, bet 1931. gadā tas iekrita 24. septembrī. Gregoriāņu kalendārs ne vienmēr ir precīzs, jo planētai ir nepieciešamas 365.25 dienas, lai tā veiktu pilnīgu apriņķojumu ap sauli, tāpēc rudens iestāšanās var par vienu dienu aizkavēties. Nākamā reize, kad rudens sāksies 24. septembrī būs 2303. gadā.
Tad kāpēc meteorologi saka, ka rudens sākas 1. septembrī?
Lai vieglāk varētu salīdzināt sezonālos laika apstākļus no gada uz gadu, meteorologiem ir vieglāk sadalīt sezonas četros 3 līdz 4 mēnešu periodos.
Kāda ir atšķirība starp ziemeļu un dienvidu polu, iestājoties astronomiskajam rudenim?
Cilvēki, kuri dzīvo dienvidpolā piedzīvos pirmo saules gaismu 6 mēnešu garumā, jo astronomiskā rudens iestāšanās viņiem nozīmē pirmo pavasara dienu. Bet Ziemeļpola rezidentiem tas nozīmē sākumu 6 mēnešu ilgai tumsai.
Kā cilvēki svin astronomiskā rudens iestāšanos?
Druīdi tiekas Stounhendžā, lai atzīmētu rudens sākumu ar mūziku. Ķīnā savukārt tiek svinēts ražas festivāls, kamēr Korejā tiek atzīmēts kaut kas līdzīgs pateicības dienai.
Avots:independent.co.uk
Tevi noteikti interesēs
- Tehnoloģiju eksperts paskaidroja, kāpēc krāpnieki paši pārtrauc zvanu, kad abonents nospiež atbildēšanas poguby Sandra Vīgante
- Ko tavs dzimšanas gads var atklāt par personības karmu un dzīves ceļuby Rinalds Bergmanis
- Tiek atjaunināta informācija par laikapstākļiem septembrī: ”Trakākais būs no oktobra sākuma”by Sandra Vīgante