Astronumerologs Kristaps Baņķis, izvērtējot vētru Latvijā un tās izraisītos plūdus Jelgavā, atklājis satraucošas prognozes par nākotni

Astronumerologs Kristaps Baņķis, atsaucoties uz neseno spēcīgo vētru, kas skāra Latviju, izraisīja Jelgavas applūšanu un atstāja simtiem cilvēku bez elektrības, sniedz pesimistiskas nākotnes prognozes.

Savā ierakstā Facebook platformā viņš analizē tā saukto “astrofonu”, kas pašlaik ir tikai savas ietekmes sākumposmā, bet savu augstāko aktivitātes punktu sasniegs augusta otrajā pusē.

Baņķis norāda, ka šis astrofoniskais periods, kas šobrīd vēl tikai iesākas (ar kulmināciju ap 20. augustu), jau izpaužas caur dabas spēkiem, radot vētras, plūdus un citus ekstrēmus laikapstākļus. Viņš uzsver, ka viņa prognoze par Jupitera atrašanos Dvīņu zīmē, kas tradicionāli simbolizē vētru laikus, ir piepildījusies, tādējādi atkal apstiprinot dabas ciklisko saistību ar kosmiskajiem notikumiem.

Tomēr nākotnes scenārijs izskatās vēl drūmāks – Baņķis brīdina, ka šīs pašreizējās vētras ir tikai ievads Urāna septiņu gadu ciklam Dvīņu zīmē, kurš sāksies 2025. gadā un pilnā intensitātē izpaudīsies no 2026. gada.

Tradicionāli vētras Latvijā ir biežāk sastopamas rudenī un ziemā, bet vasaras mēnešos tās ir retākas, parasti saistītas ar pērkona negaisiem. Parasti pērkona negaisi izveidojas strauji un ilgst tikai īsu laiku – dažas minūtes –, atšķirībā no ciklonu izraisītām vētrām, kas var ilgt vairākas stundas. Analizējot meteoroloģiskos datus kopš 1966. gada, Latvijas meteorologi nav atraduši citus piemērus, kad vasarā tik plašā teritorijā būtu novērotas vētras spēka vēja brāzmas, kas radušās nevis no pērkona negaisa, bet gan aktīva ciklona darbības rezultātā.

Lasi vēl: Tautas ticējumi otrdienai, 29. aprīlim: vieniem smaidīs veiksme, bet citiem būs jāmaksā par saviem grēkiem

Tādējādi ciklona “Kirsti” izraisītā vētra, kas plosījās 28.–29. jūlijā, Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra ekspertu vērtējumā ir atzīta par līdz šim spēcīgāko vētru vasaras sezonā Latvijā.

Atgādināsim, ka šajās dienās vētras spēka vēja brāzmas tika reģistrētas daudzviet – Mērsragā, Daugavgrīvā, Rīgā, Bauskā, Jelgavā, Dobelē, Ventspilī un Liepājas piekrastē. Visstiprākās ziemeļu un ziemeļrietumu vēja brāzmas tika fiksētas Rīgas centrā, kur tās sasniedza 27,4 metrus sekundē.