Šīs nedēļas izskaņā Latvijā valdīs sausas un saulainas laikapstākļu tendences, taču, kā prognozē sinoptiķi, nākamajā nedēļā pakāpeniski pieaugs nokrišņu iespējamība un mazināsies siltums.
Sestdien un svētdien visā valsts teritorijā debesis būs skaidras un nelīs. Sākotnēji pūtīs lēns līdz mērens ziemeļu vējš, taču tas pamazām pāries rietumu un ziemeļrietumu virzienā. Nakts stundās gaisa temperatūra pazemināsies līdz +6..+11 grādiem, bet piekrastes reģionos tā saglabāsies nedaudz augstāka – ap +12..+13 grādiem. Dienas laikā termometra stabiņš pakāpsies līdz +20..+24 grādiem, taču jūras tuvumā būs vēsāks – gaiss tur iesils tikai līdz +17..+19 grādiem.
Tāpat kā citos gados jūnija un jūlija mēnešos, arī šobrīd ultravioletā starojuma līmenis dienas vidū – no pulksten 12 līdz 15 – sasniegs augstas vērtības, tāpēc, uzturoties saules staros, nepieciešams būt piesardzīgiem.
Lasi vēl: Latvijas daba pētnieks Bukšs publicē ļoti nepatīkamu prognozi uz jūnija mēnesi: ”Vasara nenāks”
Pēc pašreizējām sinoptiķu aplēsēm jau pirmdien, Latviju no rietumiem sasniegs aukstā atmosfēras fronte, kas vispirms atnesīs lietusgāzes Kurzemē, bet vēlāk arī centrālajos novados. Neskatoties uz to, lielākajā valsts daļā temperatūra saglabāsies pietiekami augsta – gaiss iesils līdz +20..+25 grādiem.
Nedēļas turpinājumā debesīs aizvien biežāk parādīsies mākoņi un brīžiem gaidāms lietus. Laika apstākļi kļūs vēsāki, un vairākās dienās maksimālā gaisa temperatūra visā Latvijā nepārsniegs +15..+20 grādu robežu.
Saskaņā ar laika prognozēm gan nākamā nedēļa, gan jūnija pēdējās dienas būs nedaudz vēsākas nekā ierasts klimatiskajās normās. Kaut arī lietus iespējams gandrīz katru dienu, nokrišņu periods būs galvenokārt īslaicīgs, un to kopējais daudzums, visticamāk, būs tuvu ilggadējam vidējam rādītājam.
Tevi noteikti interesēs
- Savos 60 izdomāju aiziet uz randiņu, bet aizmuku pēc piecām minūtēm, jo ieraudzīju kaut ko viņa telefonā
- Pēc aptuveni nedēļas gaisa temperatūra atgriezīsies virs nulles, savukārt vēl pēc nedēļas mūs var sasniegt ļoti spēcīgs aukstums, līdz pat –30 grādiem — auksto gaisa masu pusloka ietekmē
- Kuros gadījumos remontdarbu veikšana dzīvoklī obligāti jāsaskaņo ar kaimiņiem – pretējā gadījumā līdz pat 1000 eiro sods
- Krāsnī cepti kartupeļi vienmēr izdosies īpaši kraukšķīgi un gardi, ja tos apviļāsiet ar vienu pavisam vienkāršu sastāvdaļu
- Atgādinājums mājokļu īpašniekiem: prasība par obligātu noplūdstrāvas aizsardzību ir spēkā jau kopš jūlija
- Balkona apvienošana ar dzīvojamo telpu: juridiskie un tehniskie riski Latvijas būvnormatīvu kontekstā









