Galvenais, ko vajadzētu uzsvērt, ir tas, ka cenu atšķirības starp šīm valstīm var būt daudzveidīgas un atkarīgas no dažādiem faktoriem, ne tikai no valsts ekonomikas lieluma vai produktu pieejamības, bet arī no patēriņa paradumiem, valūtas kursiem un tirgus konkurētspējas līmeņa.
Tomēr šoreiz mēs runājam par Latvijā ražotu preci, kas atrodas Vācijas veikalā… Apskatīsim, kāda ir cenu atšķirība.
Būdami ārzemēs, daudzi no mums neizbēgami iepērkas vai vismaz apmeklē kādu veikalu. Dažreiz mēs nejauši sastopam Latvijas ražotas preces…
“Cena “Selgas” cepumiem Vācijā (Reinzeme-Pfalca) 0,59 EUR. Atlaides nav. Cena LV bez atlaides ir 1,19 EUR (Barboras veikalā).
DIVAS REIZES DĀRGĀK KĀ VĀCIJĀ!!!” izbrīnīts ir Ēriks, daloties ar saviem novērjumiem “Facebook”.
Jāpiebilst, ka cenas, kas minētas ierakstā, ir no Septembra sākuma.
Tāpat kā daudzviet pasaulē, Latvijā inflācija pēdējos gados ir ievērojami pieaugusi, kas ietekmē preču un pakalpojumu cenas. Enerģijas izmaksu kāpums, izejvielu cenu pieaugums un globālās piegādes ķēžu traucējumi arī spēlē lomu cenu pieaugumā.
Enerģijas resursi, piemēram, elektrība, gāze un degviela, ir ievērojami sadārdzinājušies, kas ietekmē ražošanas un transporta izmaksas. Tas savukārt tiek atspoguļots produktu un pakalpojumu galīgajās cenās.
Tevi noteikti interesēs
- Kā pagatavot ļoti sulīgas un aromātiskas kotletes: drauga mamma iedeva foršu receptiby Laura Blūma
- Jānis Šipkēvics intervijā atklāti paziņo, kādas šobrīd ir viņa attiecības ar viņa trīs bērnu mammāmby Laura Blūma
- Es vairs nevalkāju ”humpalu” drēbes no lietoto apģērbu veikaliem. Visu bez vilcināšanās izmetu – tūlīt izskaidrošu, kādēļby Sandra Ločmele