2. Pēc tam kāta daļiņu vajag ieziest ar sakņu veidotāju. To var nopirkt jebkurā puķu veikalā, tāpat kā puķu mēslojumus. Lieliski noderēs „Korņevīns”.
Pēc tam jāizšķīdina plastmasas traukā ūdenī oglīte. Tas aktivizēs sakņu sistēmas veidošanos no lapas.
3. Lai paātrinātu sakņu veidošanās procesu, var izmantot arī citokinīna pastu, uzziežot to uz dzinuma. Papildus ūdenī izšķīdina 1 tableti dzintarskābes.
Lapa jāliek traukā ar kāta daļu uz augšu. Jāseko, lai ūdens līmenis vienmēr būtu pietiekams. Kāta daļai, no kuras augs saknes, vienmēr jābūt virs ūdens, citādi nekas nesanāks no orhideju pavairošanas.
4. Pirms stādīšanas kārtīgi pārbaudi, vai uz lapas vai saknēm nav kādi tumšāki pleķi. Ja tā ir, noteikti attiecīgi apstrādā jauno augu.
Neraugoties uz to, ka šāds pavairošanas process nav īpaši sarežģīts, tu noteikti būsi apmierināta ar rezultātu. Tu varēsi ne tikai iegūt jaunus augus savai palodzei, bet arī dod otro elpu vecajiem augiem. Lai izdodas veiksmīgi!
Tevi noteikti interesēs
- Kāpēc ķirši zied, bet nedod ogas – slēptās kļūdas, ko pieļauj daudzi dārzniekiby Anete Vītola
- Būt pietiekami daudz dārzeņu sev un pārdošanai – pareizās proporcijas dārzeņu kultūru apstrādei un mēslošanaiby Anete Vītola
- Bermudu trīsstūris Latvijā: meteorologs Toms Bricis izlēmis izpētīt visjocīgākās vietas, kur vērojami neizskaidrojami dabas fenomeniby Laura Blūma