Avoti, kas mājās ienes nelabvēlību un no kuriem svarīgi atbrīvoties

 

6. Vecas grāmatas

Grāmatas ir bagātība, taču ne visas no tām ir paredzētas mūžīgai glabāšanai. Ja jūsu plauktos stāv grāmatas, kuras nekad vairs nelasīsiet – īpaši tās, kas pārmantotas no radiniekiem vai iegādātas vēl padomju laikos –, iespējams, ir pienācis laiks tās nodot tālāk. Atdodiet bibliotēkai, pārdodiet vai uzdāviniet kādam, kas tās patiešām novērtēs.

Grāmatām ir jādzīvo – tās ir radītas lasīšanai, nevis putekļu vākšanai plauktos. Atbrīvojoties no tām, kas vairs nav aktuālas, jūs atbrīvojat vietu un enerģiju jaunām idejām un stāstiem.

7. Slikta enerģētika un māņticība

Visbeidzot, parunāsim par netaustāmu nekārtību – negatīvo enerģiju un māņticību. Neatkarīgi no tā, vai jūs ticat fenšui vai nē, nav noliedzams, ka mājoklis, kas pilns ar priekšmetiem, kuri saistās ar sliktām atmiņām vai negatīvām emocijām, var radīt smaguma un nomāktības sajūtu.

Atveliet brīdi, lai izvērtētu savu telpu. Vai ir priekšmeti, kas atgādina par neveiksmēm pagātnē vai toksiskām attiecībām? Atlaidiet tos. Ap sevi veidojiet vidi, kas sniedz prieku un pozitīvas emocijas. Tajā pašā laikā padomājiet arī par cilvēkiem, kas ir jūsu dzīvē – toksiskas attiecības var būt tikpat izsmeļošas kā fizisks haoss.

8. Negatīva attieksme pret naudu

Iespējams, postošākais nabadzības avots ģimenē nav fizisks, bet gan psiholoģisks.

Ja mēs sev pastāvīgi atkārtojam: “Man nekad nebūs pietiekami daudz naudas” vai “Nauda man vienkārši izslīd caur pirkstiem”, mēs paši pastiprinām savu finanšu cīņu.

Psihologi to sauc par deficīta domāšanu – uzskatu, ka vienmēr kaut kā trūkst, neatkarīgi no apstākļiem. Pretstatā tam ir pārpilnības domāšana – pārliecība, ka, veidojot labus ieradumus, atvērsies jaunas iespējas.

Tā vietā, lai teiktu: “Es to nevaru atļauties,” mēģiniet pajautāt: “Kā es to varu atļauties?” Domāšanas maiņa var palīdzēt pieņemt efektīvākus finansiālus lēmumus.

Atbrīvošanās no šiem nabadzības avotiem mājās nav tikai fiziskas kārtības ieviešana – tas ir ceļš uz telpas radīšanu, kas atbalsta jūsu finansiālo un emocionālo labklājību.

Lasi vēl: Aizraujoši fakti par melnajiem kaķiem: mīti, zinātne un mūsdienas

Atcerieties – mājas nav tikai vieta, kur mēs dzīvojam; tās ir mūsu dzīves spogulis.