Tomēr, atrodot vietu, kur mēness gaisma netraucē tieši, ir iespēja ieraudzīt spožākos meteorus. Vissvarīgākais priekšnoteikums veiksmīgiem novērojumiem – skaidras debesis.
Geminīdas, kas ziemeļu puslodē ir spēcīgākā meteoru plūsma, nereti priecē ar spožiem un krāsainiem meteoriem. Meteoru atstātās švīkas debesīs var būt baltas, dzeltenas vai pat zaļas.
Atšķirībā no daudzām citām meteoru plūsmām geminīdu avots nav komēta – tās izraisa atlūzas, ko Zemes orbītā ap Sauli atstājis asteroīds “3200 Phaethon”.
Tomēr geminīdas nav pēdējā meteoru plūsma šogad. Ap ziemas saulgriežu laiku katru gadu novērojams arī ursīdu maksimums. Kā liecina nosaukums, šīs plūsmas radiants atrodas Lielā Lāča (Ursa Major) zvaigznājā.
Taču ursīdu aktivitāte ir ievērojami zemāka nekā geminīdām, un pat ideālos apstākļos iespējams redzēt tikai piecas līdz desmit “krītošās zvaigznes”.
K
Kas attiecas uz asteroīdiem, protams, pastāv iespēja, ka negaidīti parādīsies kāds no Saules spožuma aizsega vai ieradīsies no citām zvaigžņu sistēmām, taču mūsu spējas šādus objektus laikus atklāt nepārtraukti uzlabojas.
Otrkārt, kopš 2022. gada ir skaidrs, ka savlaicīgi pamanītu asteroīdu, kas var pietuvoties Zemei, iespējams veiksmīgi novirzīt no tā kursa. Mūsdienās visu var novērst.