Šīs metodes jau ir novērtējuši tūkstošiem dārznieku, un tagad tās ir pieejamas ikvienam. To praktizēšana ir vienkārša, bet rezultāts ir ļoti iepriecinošs.
Gurķu un tomātu apstrāde
Gurķi ātri reaģē uz dabīgo mēslojumu. Sūkalu maisījums ar ūdeni (attiecība 1 pret 3) aizsargā augus no kaitēm, un laistīšana ar piena šķīdumu stimulē olnīcu veidošanos. Arī šajā gadījumā piens jāatšķaida ar ūdeni, bet attiecībā 1 pret 4.
Tomātiem kālija permanganāts ir universāls līdzeklis, kas lieliski dezinficē apkārtējo vidi un pasargā pret kaitēm. Tas novērš vēlīno puvi, un izsmidzināšana ar furacilīna šķīdumu stiprina augu imunitāti.
Kosa, trīs dienas noturēta ūdenī, piesātina augsni ar silīciju. Tas ne tikai aizsargā tomātus pret kaitēm, bet arī uzlabo augsnes struktūru. Šāda apstrāde ir jāveic reizi 2 nedēļās un tikai vasaras pirmajā mēneši.
Kāpostu apstrāde
Kāpostiem bieži uzbrūk kaitēkļi, bet laistīšanas laikā pievienotā urīnviela ātri atrisina problēmu. Tāpat arī galda etiķa šķīdums ar ūdeni (attiecība 1 pret 5) atbaida blusas, mušiņas un kāpurus, saglabājot lapas neskartas.
Baldriāna tinktūra ar ziepēm ir efektīva barjera pret kāpuriem. Ūdenī atšķaidīta zobu pasta veido augiem aizsargslāni, nekaitējot ražai.
Pelni un tabakas putekļi ir dabiski ķīmisko vielu aizstājēji. Lapu apputeksnēšana aptur kaitēkļu izplatīšanos dažu dienu laikā.
Šīs metodes ir ne tikai drošas augsnei, bet arī ekonomiski izdevīgas. Lielākā daļa sastāvdaļu jau ir jūsu mājās vai pieejamas vietējā aptiekā.
Rezultāts ir pamanāms jau pēc dažām nedēļām – augi kļūst stiprāki un sulīgāki. Šādi paņēmieni saglabā ražas ekoloģisko draudzīgumu un dabisko garšu.
Dārzeņu audzēšana kļūst par prieku, ja zināt pārbaudītus dārzkopības trikus. Izmēģiniet to un pārliecinieties, ka daba nodrošina visu, kas nepieciešams bagātīgai ražai.