Pētnieki no Džedzjanas Univeritātes (Zhejiang University) Ķīnā veica pētījumu par to, kādu taktiku cilvēki izvēlas. Viņi apkopoja rezultātus no 20 000 spēles raundiem, kuros piedalījās 360 studenti, un, lai motivētu piedalīties, viņi uzvarētājam maksāja naudu.
Spēļu laikā tika izmantotas visas trīs izvēles iespējas, tomēr pētnieki pamanīja arī atsevišķas tendences spēles taktikā. Tie, kas uzvarēja biežāk, izvēlējās konkrētu taktiku. Savukārt, tie, kas biežāk zaudēja, izmantoja cikla stratēģiju, izvēloties visas opcijas pēc kārtas – akmeni, papīru un šķēres. Lai uzvarētu, ir jāņem vērā, ka pretinieks arī pieprot šo spēli. Ja pieņem, ka viņš neprot spēlēt, tad, iespējams, viņš izvēlēsies to pašu stratēģiju, ar kuru uzvarēja iepriekšējā reizē.
Liela nozīme ir arī psiholoģijai, līdzīgi kā pokerā, kad ir iespējams uzminēt, kādu gājienu pretinieks izvēlēsies. Viena no taktikām ir pateikt, ko tu izvēlēsies. Ja vien nespēlē ar kādu, kurš tiešām tic tevis teiktajam, tad vari izslēgt to izvēli, kas pieveiktu tevis iedomāto. Tātad, ja pasaki, ka izvēlies akmeni, tad pretinieks visticamāk neizvēlēsies papīru. tad izvēle par šķērēm sliktākajā gadījumā nodrošinās neizšķirtu, bet labākajā – uzvaru.
Visbeidzot, ja visas taktikas pieviļ, tad visdrošākā izvēle ir papīrs, jo pēc statistikas datiem to izvēlas 29,6 % gadījumu, kas ir nedaudz mazāk kā trešā daļa jeb 33,33 %.
Avots: iflscience.com
Tevi noteikti interesēs
- Cik lielu summu drīkst saņemt bankas kontā no tuviniekiem, draugiem un paziņām – kādu robežu nedrīkst pārkāptby Sandra Vīgante
- Dēlam drīz 50 un viņš joprojām nav precējies — tagad dzīvo uz manas pensijas rēķinaby Rinalds Bergmanis
- Veikalā sastapu vīrieti ar ratiem, kas piekrāmēti pilni ar maizes klaipiem – samulsu ne pa jokam, bet tad uzzināju, ko viņš ar tiem daraby Sandra Vīgante